brama do lasu

W minioną sobotę przy ul. Pakuska na osiedlu Słowiki uroczyście otwarto „bramę do lasu”, będącą punktem startowym do leśnych wędrówek i spacerów. Wydarzeniu towarzyszyły marsz nordic walking oraz zabawa integracyjna dla mieszkańców na niedalekiej polanie.

Przy udziale mieszkańców uroczystego przecięcia wstęgi dokonali burmistrz Roman Piaśnik, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej NOWA Marian Seweryn, inżynier nadzoru w Nadleśnictwie Olkusz Janusz Drozd oraz radny miejski Ryszard Ryza.

Po krótkiej rozgrzewce i instruktażu, seniorzy wyruszyli w drogę z kijkami do nordic walking w rękach. Za nimi maszerowały dzieci, które prowadziła Pani Jesień. Na trasie przemarszu na najmłodszych czekały zagadki na specjalnie przygotowanej na tę okazję ścieżce edukacyjnej.

Metą obu spacerów była leśna polana, gdzie odbyła się nie tylko mała biesiada z udziałem mieszkańców, ale także wybór najpiękniejszego skrzata. Jurorzy nie mieli łatwego zadania, dlatego przyznano kilka równorzędnych nagród. Ponadto wszyscy uczestnicy akcji wzięli udział w zabawach tanecznych i ruchowych, a na dzieci czekała wata cukrowa, stoisko z tatuażami brokatowymi dla dzieci, bańki mydlane, grill, a także strefa piłkarska, o którą zadbał OKS Słowik.

– Od soboty już oficjalnie możemy zaczynać swoje piesze wędrówki z tego miejsca. Wszyscy znają tą ścieżkę, którą można dotrzeć m.in. do malowniczego Rabsztyna. Wierzę, że stanie się ona bazą wypadową do innych pięknych miejsc, jak również przyczyni się do wzrostu aktywności fizycznej naszych mieszkańców – mówi Marian Seweryn, prezes SM NOWA.

Otwarcie „bramy do lasu” po raz kolejny potwierdziło, że na os. Słowiki wbrew panującym opiniom mieszkańcy potrafią się integrować i dobrze bawić. Pomysłów mają naprawdę sporo, chęci do działania również.

Organizatorzy akcji: Klub Sportowy Flika oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa NOWA.
Partnerzy: MOSiR Olkusz, OKS Słowik Olkusz
Współpraca medialna: Przegląd Olkuski

{joomplu:72157}{joomplu:72145}{joomplu:72129}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze