Artykuł sponsorowany

Cyfryzacja to nieunikniona przyszłość, która już teraz odgrywa kluczową rolę w przekształcaniu przemysłu, przedsiębiorstw i społeczeństwa oraz jest przedmiotem wielu dyskusji. Dlatego też, Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości, wraz z wieloma partnerami, przygotowała konferencje, które poświęcone są właśnie tematyce cyfryzacji. Skonsultuj pomysł z ekspertami i dowiedz się jak skorzystać z dofinansowania sięgającego 200 tysięcy euro na projekt lub ze zwolnienia podatkowego PIT oraz CIT nawet do 15 lat!   

Małopolska, malowniczy region Polski, stanie się centrum cyfrowej rewolucji dzięki wyjątkowemu wydarzeniu – konferencji „Cyfrowa Małopolska”. Spotkania odbędą się 2 października 2023 roku w Olkuszu oraz 4 października w Miechowie i mają na celu dostarczenie uczestnikom narzędzi, wiedzy i inspiracji do skutecznej transformacji cyfrowej.

Nowa era dla biznesu i przemysłu

Konferencja „Cyfrowa Małopolska” to wydarzenie, które skupia się na kluczowych aspektach cyfryzacji, mających wpływ na rozwój biznesu i przemysłu w regionie Małopolskim. Jednak to nie tylko kolejne spotkanie branżowe; to prawdziwa inwestycja w przyszłość, która ma za zadanie wspierać przedsiębiorstwa w ich drodze ku cyfrowej transformacji.

Agenda, która inspiruje

Uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać inspirujących wystąpień otwierających, w tym prelekcji Pani Eweliny Owczarskiej, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, która przedstawi kluczowe inicjatywy rządowe w zakresie cyfryzacji.

Wystąpi również Maciej Malik, Prezes Zarządu Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości, podzieli się wizją Fundacji i jej zaangażowaniem w procesy cyfryzacji.

Transformacja dla MŚP

Jednym z głównych punktów programu jest wystąpienie Pawła Nowaka, Dyrektora Działu Zarządzania Wiedzą FPPP, który omówi projekt „Dig.IT Transformacja Cyfrowa MŚP”. To inicjatywa realizowana we współpracy z Agencją Rozwoju Przemysłu, która ma na celu wspieranie małych i średnich przedsiębiorstw w procesie transformacji cyfrowej. Uczestnicy dowiedzą się o kluczowych założeniach programu wsparcia i sposobach, jakie stwarza on dla lokalnego biznesu.

Inwestycje w przyszłość

Konferencja „Cyfrowa Małopolska” to również okazja do zapoznania się z możliwościami, jakie oferuje polska strefa inwestycji oraz obszarami działalności Hub4Industry – Europejskiego Hubu Innowacji Cyfrowych. Eksperci Krakowskiego Parku Technologicznego Jacek Liguziński oraz Wojciech Przywała przybliżą uczestnikom atrakcyjne perspektywy inwestycyjne.

 

Praktyczne narzędzia dla przedsiębiorców

Dr Julian Malaka, ekspert Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości, poprowadzi interaktywny warsztat na temat „Siedmiu kroków ku Fabryce Przyszłości” z wykorzystaniem metodyki Advanced Manufacturing (ADMA). To nie tylko teoria, ale praktyczne narzędzie, które może pomóc firmom osiągnąć poziom „Fabryki Przyszłości” i skutecznie zarządzać procesami cyfrowej transformacji. Z kolei dobre przykłady tworzenia projektów w oparciu o doświadczenia ścieżki SMART omówi dr Monika Kwaśniak- Kominek.

Przedstawiona zostanie także oferta Agencji Rozwoju Przemysłu oraz BiznesPortal.pl – innowacyjna wyszukiwarka ofert wsparcia dostępna na polskim rynku. Na temat portalu, który gromadzi informacje o narzędziach finansowych oferowanych przez ARP, Grupę Polskiego Funduszu Rozwoju oraz instytucje rządowe i samorządowe, opowie Agnieszka Snarska, kierownik projektu Biznes Portal w Biurze Wsparcie Biznesu ARP.

Networking i konsultacje

Na zakończenie każdego dnia konferencji przewidziane są sesje networkingowe i konsultacje z ekspertami. To doskonała okazja do nawiązania kontaktów, wymiany doświadczeń i skonsultowania pomysłów z profesjonalistami.

Konferencja „Cyfrowa Małopolska” to nie tylko miejsce, gdzie zdobywa się wiedzę, ale także inspiracja do działania. To wyjątkowa okazja, by uczestniczyć w kształtowaniu przyszłości regionu Małopolskiego poprzez cyfrową transformację. Przed nami era innowacji i możliwości – zapraszamy do udziału!

Zgłoś swój udział

Zgłoszenie uczestnictwa należy kierować na adres e-mail: kontakt@fppp.gov.pl lub pod numerem tel. +48 333 43 43. Liczba miejsc ograniczona.

Agendy obu wydarzeń są dostępne na stronie www.przemyslprzyszlosci.gov.pl lub na social mediach Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości.

O organizatorze

Organizatorem wydarzenia jest Platforma Przemysłu Przyszłości. To organizacja, której celem jest budowa przemysłu przyszłości w Polsce. Inicjatywa udziela wsparcia eksperckiego w zakresie transformacji cyfrowej oraz rozwija kompetencje kadr przedsiębiorstw. Organizuje szkolenia i promuje nowatorskie rozwiązania z obszarów: inteligentnej analizy danych, automatyzacji, komunikacji ludzi z maszynami, wirtualizacji procesów oraz cyberbezpieczeństwa. Platforma Przemysłu Przyszłości pomaga w procesie modernizacji i transformacji biznesu, tak aby krajowe firmy stawały się jak najbardziej konkurencyjne na rynku globalnym.

 

 

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze