czytelnicy pytaja

– Od czasu zanieczyszczenia wody w lutym, walory smakowe i zapachowe bieżącej wody uległy znacznemu pogorszeniu. Zmusza to mieszkańców Olkusza do kupowania wody butelkowanej, ponieważ smak  i zapach wody z kranu odstręczają nawet po przegotowaniu – tego nie da się pić! Olkuszanie nadal ponoszą ogromne koszty złej jakości olkuskiej wody. Dostajemy marny towar za wygórowaną cenę. Dlaczego więc woda dostarczana przez PWIK jest dezynfekowana chemicznie, skoro zagrożenie zanieczyszczeniem minęło. Kiedy poprawi się smak i zapach olkuskiej wody, za którą olkuszanie słono płacą?

Odpowiada Zarząd Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. w Olkuszu:

Woda w sieci wodociągowej obsługiwanej przez olkuskie wodociągi była i ciągle jest zdatna do picia. Wprowadzenie do technologii uzdatniania nowego czynnika, jakim jest chlorowanie, spowodowane było koniecznością podyktowaną zagrożeniem skażania mikrobiologicznego źródeł wód pitnych. Technologia uzdatniania wody stosowana w Olkuszu niczym nie odbiega od sposobu praktykowanego w świecie. Przykładem może być tutaj uznanie wody z wodociągu krakowskiego, uzdatnianej właśnie w ten sposób, jako drugą na świecie pod względem jakości.
Z powodu ciągle istniejącego zagrożenia skażeniem mikrobiologicznym źródeł wody, wprowadzenie najskuteczniejszej ze wszystkich metod dezynfekcji stało się koniecznością.

Woda dostarczana siecią wodociągową PWiK w Olkuszu jest wodą bardzo dobrej jakości, spełniającą wszystkie wymagania Światowej Organizacji Zdrowia oraz Ministra Zdrowia. Ma bogaty skład mineralny zabezpieczający dobowe zapotrzebowanie organizmu oraz jest wolna ob. bakterii chorobotwórczych. Szczegóły o składzie można znaleźć na naszej stronie internetowej w zakładce Laboratorium.

Zapewniamy, że nadal będziemy utrzymywać tę wysoką jakość i pracować nad poprawą walorów organoleptycznych wody.

Chcesz uzyskać odpowiedź na nurtujące Cię pytanie? Nie wiesz, do kogo się z nim zwrócić? Napisz do nas! Zachęcamy do zadawania pytań, które w imieniu Czytelników przekazujemy kompetentnym osobom. Odpowiedzi zamieszczamy na naszych łamach. Nie komentujemy odpowiedzi, a wnioski pozostawiamy Czytelnikom.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
20 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
adaś
adaś
8 lat temu

[quote name=”pavv”]Przecież ta woda śmierdzi! Wystarczy porównać z jakąkolwiek wodą źródlaną. Co z tego, że zdatna jest do picia kiedy niesmaczna![/quote]

Nie dość że kranówka śmierdzi pięknie jak nigdy dotąd to jeszcze niesie z sobą tony wapna i kamienia ,które skutecznie niszczą nasze urządzenia domowe i nasze zdrowe jeszcze nerki.

mieszkaniec
mieszkaniec
8 lat temu

pytanie do pana burmistrza – jak długo jeszcze będziemy czekac na wyniki sledztwa w sprawie afery wodnej która była na początku roku , coś to śledztwo ze strony prokuratury olkuskiej za długo trwa ,a może w/w prokuratura niechce się narazic swoim kolesiom z P.W.i K w Olkuszu . Niesłyszałem i nie czytałem zadnego oswiadczenia w Przeglądzie Olkuskim na ten temat czyzb prokuratura i policja Olkuska zamiotła to pod przysłowiowy dywan , jesli tak to brawo dla Olkuskiej Sprawiedliwości. Dalej nie wiemy czy ktoś został pociągnięty do odpowiedzialności.

olkuszaninek 2
olkuszaninek 2
8 lat temu

A ścieki dalej płyną z zbiornika burzowego za blokiem nr 10 na Legionów i dalej do Witeradowianki…

Stefaniak
Stefaniak
8 lat temu

[quote name=”mieszkaniec”][quote name=”edziu”][quote name=”mieszkaniec”]Do wiadomości wodociągów woda w Krakowie jest OZONOWANA a nie chlorowana ( tak jest w Bieżanowie).[/quote]

Do wiadomości MIESZKANIEC – w Olkuszu też jest ozonowana :)[/quote]
To czemu tak śmierdzi chlorem. Jak by była ozonowana to woda była by wyraźnie miększa.
W domu mam specjalistkę od oczyszczania ścieków o specjalności uzdatnianie wody (na szczęście nie pracuje w Olkuskich wodociągach) która wyraziła się jasno o ostatnim zanieczyszczeniu że kompetęcie ludzie pracujący w wodociągach są mocno problematyczne. Co do żekomego spuszczania wody, na Osiedlu młodych nie było prowadzone, a chlorowana woda ( zaczęli ponoć w poniedziałek) dotarła do mnie dopiero w sobotę. Odwołanie alarmu na drugi dzień było „mocno profesjonalne” zważywszy na doświadczenia z innych takich przypadków w kraju zagrożenie zostawało odwoływane dopiero po tygodniu lub dwóch.[/quote]
To jest cyrk w wykonaniu PWiK w Olkuszu lub jak wolicie typowa propaganda komunistyczno-bolszewicko-stalinowska rodem ze Związku Radzieckiego .DAJCIE PRĘDKO CO NAJMNIEJ 45% PODWYŻKI ZA EXTRA SUPER LUX ZDROWĄ WODĘ W POWIECIE OLKUSZA ZDATNĄ DO SPŁUCZEK WC PO CHLOROWANIU OZOWANIU I UZDATNIANIU żeby nie zabrudzić na kolor brązowy białej muszli klozetowej.

mieszkaniec
mieszkaniec
8 lat temu

[quote name=”edziu”][quote name=”mieszkaniec”]Do wiadomości wodociągów woda w Krakowie jest OZONOWANA a nie chlorowana ( tak jest w Bieżanowie).[/quote]

Do wiadomości MIESZKANIEC – w Olkuszu też jest ozonowana :)[/quote]
To czemu tak śmierdzi chlorem. Jak by była ozonowana to woda była by wyraźnie miększa.
W domu mam specjalistkę od oczyszczania ścieków o specjalności uzdatnianie wody (na szczęście nie pracuje w Olkuskich wodociągach) która wyraziła się jasno o ostatnim zanieczyszczeniu że kompetęcie ludzie pracujący w wodociągach są mocno problematyczne. Co do żekomego spuszczania wody, na Osiedlu młodych nie było prowadzone, a chlorowana woda ( zaczęli ponoć w poniedziałek) dotarła do mnie dopiero w sobotę. Odwołanie alarmu na drugi dzień było „mocno profesjonalne” zważywszy na doświadczenia z innych takich przypadków w kraju zagrożenie zostawało odwoływane dopiero po tygodniu lub dwóch.

Młody
Młody
8 lat temu

[quote name=”edziu”][quote name=”mieszkaniec”]Do wiadomości wodociągów woda w Krakowie jest OZONOWANA a nie chlorowana ( tak jest w Bieżanowie).[/quote]

Do wiadomości MIESZKANIEC – w Olkuszu też jest ozonowana :)[/quote]

W olkuszu jest ozonowana, chlorowana i za…na …

edziu
edziu
8 lat temu

[quote name=”mieszkaniec”]Do wiadomości wodociągów woda w Krakowie jest OZONOWANA a nie chlorowana ( tak jest w Bieżanowie).[/quote]

Do wiadomości MIESZKANIEC – w Olkuszu też jest ozonowana 🙂

mieszkaniec
mieszkaniec
8 lat temu

Do wiadomości wodociągów woda w Krakowie jest OZONOWANA a nie chlorowana ( tak jest w Bieżanowie).

odbiorca wody pitnej
odbiorca wody pitnej
8 lat temu

Szanowny mieszkańcy powiatu olkuskiego odbiorcy najlepszej,najtańszej wody na świecie 😛 😮 :zzz Zapamiętajcie !! bo wiecznie żył nie będę.//”WSZYSTKO CO ŚMIERDZI TO JEST BARDZO DOBRE ! Więc nie narzekajcie tylko płaćcie i płaczcie 😡 😡 😡 😡 ewentualnie odwiedzicie lekarzy lub szpital w Olkuszu jak się podtrujecie bardzo dobrą wodą najlepszą na świecie dostarczaną siecią wodociągową przez też najlepszą na świecie firmę PWiK z Olkusza.Możesz też dolać do tej w/w extra wody pitnej bimbru ale byś musiał jechać po bimber do Chechła.Był też wcześniej dobry komentarz na ten temat ale jakiś palant/tka skasował/ła wcześniejszy komentarz 😛 😮 :zzz 🙁 😥 :sigh:

Hania
Hania
8 lat temu

A czy mogę podlewać kwiatki ?

wodzianka
wodzianka
8 lat temu

na wczorajszej komisji rozwoju, radni rady miejskiej przyklasnęli swojemu guru, jaśnie oświeconemu dziadkowi narodu, Romanowi, w kwestii podwyżek wody. Zaproponowana podwyżka smakowitej wody, wydała się rajcom małym kosztem w stosunku do obiecanych przez włodarza metrów sześciennych ukochanej kostki brukowej.
Wiwat rozwój miasta! Wiwat geriatria!

Ona
Ona
8 lat temu

Wciąż istnieje ryzyko skażenia wody??? To zróbcie coś w końcu, by to ryzyko wyeliminować! Jak mamy czuć się bezpiecznie? Czy miasto zapewnia bezpieczeństwo mieszkańcom pod tym względem? Tylko czekać kolejnych alertów o zakazie używania wody. Żenada.

piasek
piasek
8 lat temu

[quote name=”emil”]Woda jest zdatna do picia , nie ma winnych jej zatrucia , wszystko zostało ukręcone z pozamiatane. Piasny musi odznaczyć zarząd wodociągów za ich zaangażowanie i kompetencje , no koniecznie siebie i tą kobietę z sanepidu.Czekam tylko na stwierdzenie że za całe zło odpowiedzialny jest Maciarewicz i Kaczyński. A przy okazji zapytam co w tej sprawie zrobili i robią nasi błyskotliwi w podchodach radni PiS i ich guru.[/quote]Mało tego to zarząd wodociągów szykuje 10%%podwyźki od 2017 r. – trzeba mieć tupet

Tarpan
Tarpan
8 lat temu

Woda śmierdzi czuć chlor nie da się tego pić sprawa nie została rozwiązana ludzie kupują butle 5 l wody do przygotowywania wstyd!

emil
emil
8 lat temu

Woda jest zdatna do picia , nie ma winnych jej zatrucia , wszystko zostało ukręcone z pozamiatane. Piasny musi odznaczyć zarząd wodociągów za ich zaangażowanie i kompetencje , no koniecznie siebie i tą kobietę z sanepidu.Czekam tylko na stwierdzenie że za całe zło odpowiedzialny jest Maciarewicz i Kaczyński. A przy okazji zapytam co w tej sprawie zrobili i robią nasi błyskotliwi w podchodach radni PiS i ich guru.

Olkuszanka_22
Olkuszanka_22
8 lat temu

Oo tak cena tej jakże smacznej wody potrafi powalić na kolana nie lepiej niż jej smak. A wypowiedź PWiK jakoś mnie nie przekonała że mamy najlepszą wodę.To nie jest wytłumaczenie dlaczego woda jest jaka jest a robienie dobrej miny do złej gry. Dlaczego w innych częściach Polski wodę z kranu można wlać do szklanki i nie jest mętna, biała a dla się ją pić.Także da się Szanowni Państwo da się.Za taką cenę wody jaką płacimy to nasza woda powinna być wręcz źródlana.

,,,
,,,
8 lat temu

To że woda niesmaczna to jeszcze pikuś. Najniesmaczniejsza jest cena tej wody i zupełny brak jakiegokolwiek gestu ze strony PWiK w kierunku odbiorców olkuskich. Po całej tej aferze i kupowaniu wody butelkowanej kaskę zbierają jak gdyby nigdy nic- żadnej rekompensaty, tak jakby nic się nie stało- opłata constans a nawet ciągle tendencje wzrostowe. Cena nie zadołowała ani o milimetr mimo zdołowania jakości do poziomu szamba. No bo o ile wiem to tam są obecne te cole i enterkoki. Ścieki jeszcze droższe. Olkuszanie już będą zarabiać tylko żeby żyć z dnia na dzień a żeby żyło się lepiej prezesom i ich układom, żeby mogli dobrymi brykami jeździć dwa razy do roku na narty i dwa razy do roku na wywczasy do ciepłych krajów, zostawiając podczas zacnej nieobecności swoje wille pod okiem Security.

edziu
edziu
8 lat temu

a Woda JANA jaka zdrowa, a jak syfiato smakuje i śmierdzi 🙂
Albo w Krynicy są źródełka w pijalni – niektórej wody nie da się do pyska włożyć a jaka zdrowa 🙂

Do pavv-wika
Do pavv-wika
8 lat temu

Szanowny ”pavv” Zapamiętaj !! bo wiecznie żył nie będę.//”WSZYSTKO CO ŚMIERDZI TO JEST BARDZO DOBRE ! Więc nie narzekaj tylko płać i płacz ewentualnie odwiedzisz lekarzy lub szpital w Olkuszu jak się podtrujesz bardzo dobrą wodą najlepszą na świecie dostarczaną siecią wodociągową przez też najlepszą na świecie firmę PWiK z Olkusza.Możesz też dolać do tej w/w extra wody pitnej bimbru ale byś musiał jechać po bimber do Chechła.Był też wcześniej dobry komentarz na ten temat ale jakiś palant/tka skasował/ła wcześniejszy komentarz.

pavv
pavv
8 lat temu

Przecież ta woda śmierdzi! Wystarczy porównać z jakąkolwiek wodą źródlaną. Co z tego, że zdatna jest do picia kiedy niesmaczna!