dar serca 2016

Już od dziesięciu lat olkuskie Stowarzyszenie „Wszyscy dla Wszystkich” gra charytatywnie dla swoich młodych przyjaciół. W tym roku celem koncertu była pomoc dla Wiktorii, która jeszcze do niedawna mocno wspierała swoje koleżanki i kolegów na scenie. Teraz to ona potrzebuje wsparcia.

X Koncert Charytatywny „Dar Serca dla Wiktorii” miał kilka istotnych punktów. Oprócz zbiórki pieniędzy na rzecz leczenia głównej bohaterki, widowni zaprezentowali się artyści reprezentujący wszystkie pokolenia – od młodzieży po seniorów. Jako pierwsi wystąpili członkowie grupy instrumentalno-wokalnej pracujący na co dzień w Stowarzyszeniu pod okiem Franciszka Dudka, a także wokaliści z Ogniska Muzycznego „DodiART” pod kierunkiem Doroty Stachowicz-Mączki.

W kolejności wystąpili aktorzy seniorzy w spektaklu zatytułowanym „Niegodziwa”, którego reżyserem była Ewa Bryk-Nowakowska, uznana w środowisku aktorka i reżyserka. Pełna humoru satyra powstała w ramach projektu „Centrum Seniora w integracji z młodzieżą 2015”. Efektownie wypadł również spektakl pt.: „Dzwonki”, przedstawiony przez niepełnosprawną młodzież biorącą udział w innym projekcie pn. „Teatr Niepełnosprawnych 2015”. W tym przypadku również w projektowaniu scenografii pomagał Marcin Świda, a o koordynację przygotowań i współpracę międzypokoleniową zadbało trio: Mirosława Drapacz, Barbara Orkisz i Olga Śladowska.

Ostatnim punktem jubileuszowego koncertu był recital Bartosza Bonieckiego, który dzień wcześniej odebrał wyróżnienie Cordis Nobilis. Bartosz udowodnił, że jest nie tylko świetnym wolontariuszem, ale także piosenkarzem i gitarzystą. Zaczarował publiczność do tego stopnia, że musiał bisować.

Po zakończeniu występów wszyscy aktorzy i muzycy – łącznie ponad 50 osób – pojawili się na scenie. Nie zabrakło na niej również tych, którzy od 2005 roku robią co tylko mogą, aby kolejne koncerty charytatywne dochodziły do skutku. Pamiątkowymi bukietami kwiatów zostali nagrodzeni członkowie Stowarzyszenia, jego przyjaciele i filantropii. Największe słowa uznania Zarząd skierował pod adresem Barbary i Stanisława Paciejów, którzy od samego początku wspierają działalność Stowarzyszenia.

Na wszystkich czekał również słodki poczęstunek. Z racji jubileuszu, nie mogło też zabraknąć okolicznościowego tortu. Przez cały wieczór na rzecz Wiktorii udało się zebrać nieco ponad 3 tysiące złotych.

X Koncert Charytatywny zorganizowało Stowarzyszenie „Wszyscy dla Wszystkich” we współpracy z dyrekcją i gronem pedagogicznym Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi Nr 1 w Olkuszu, olkuskim Kołem Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym oraz dyrekcją i pracownikami Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu.

{joomplu:56611}{joomplu:56604}{joomplu:56616}

2
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
2 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
Tango MrożkaAnita Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tango Mrożka
Tango Mrożka

A dlaczego nie ma zdjęć widowni, Olkuskiej E L Y T Y???????????????????????????????.

Anita
Anita

A dlaczego nie ma zdjęć ze spektaklu granego przez młodzież? Ani jednego zdjęcia?