Pożegnania nie muszą być smutne, czego najlepszym dowodem było „Pożegnanie lata” w osiedlowym Klubie „Przyjaźń” na Pakusce. Wystawa fotograficzna i rękodzieła, występy wokalistek i degustacja darów lata wypełniła piątkowy wieczór wszystkim bywalcom tego gościnnego miejsca.

 

Spotkanie rozpoczął wernisaż wystawy, na której zaprezentowano rękodzieło Krystyny Topolskiej, jakim są haftowane obrazy. Interesujące zdjęcia pięknych zakątków Małopolski zaprezentowano na poplenerowej wystawie „Pejzaże światłem malowane”. Kilkadziesiąt zdjęć autorstwa Ireny Włodarczyk, Anny Kostulskiej, Krystyny Topolskiej i Tomasza Grandysa to artystyczny owoc dwóch wycieczek do Szczyrzyca i Doliny Będkowskiej zorganizowanych w ramach projektu Wojewody Małopolskiego „Centrum Seniora 2013”. Chociaż sami autorzy z dużą skromnością wypowiadają się o swojej twórczości, to przyznać trzeba, że ich prace stanowią interesujący kolaż fragmentów rzeczywistości, które często umykają niezauważone. Ta selektywna percepcja rzeczywistości pozwala widzowi na przyjrzenie się detalom, które łącznie stanowią interesującą panoramę pięknych miejsc w Małopolsce. – Autorzy zdjęć twierdzą, że robią zdjęcia dla przyjemności, dla zabawy. To osoby pełne pasji i zaangażowania – podsumowuje Olga Śladowska, plastyczka i działaczka w Stowarzyszeniu „Wszyscy dla Wszystkich”.

O odpowiedni nastrój tego wieczoru zadbały olkuskie wokalistki. Karolina Kocjan, Karolina Woźniak, Anna Tomsia, Marlena Moś, Wioleta Dyduch i Maria Kordaszewska przygotowały swoje aranżacje nastrojowych piosenek. Rozkoszą dla żołądka była degustacja przygotowanych przez gości Klubu ciast z owocami, dżemów, konfitur, miodów, nalewek, herbatek i innych produktów z darów lata.

przyjazn pozegnanielata2

przyjazn pozegnanielata3

przyjazn pozegnanielata4

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Stary
Stary
9 lat temu

„Gdzie dziewczęta z tamtych lat …”