siatka plazowa 2015

Paweł Pieniążek i Hubert Stręk występujący pod nazwą „Kamień z napisem love” wygrali kolejną edycję Otwartego Turnieju Siatkówki Plażowej, jaki w minioną sobotę odbył się na terenie Kompleksu-Basenowego OSW Czarna Góra. W meczu finałowym krakowianie w dwóch setach pokonali Przemysława Paliwodę i Kamila Gąsiorowskiego, czyli „RKS”.

Zanim jednak doszło do finałowego starcia, dziewięć zespołów rywalizując w systemie brazylijskim walczyło o awans do strefy medalowej. Stawkę duetów mierzących się na piasku zdominowali zawodnicy z zewnątrz. Dość napisać, że w finałowej czwórce nie było ani jednej pary z Olkusza.

W meczu o najniższy stopień podium „Moja z dziećmi”, czyli Łukasz Gębala i Tomasz Wojciechowski 2:1 ograli „Wczorajszych” – Pawła Podlewskiego i Joachima Włodarskiego. Gracze z Siemianowic Śląskich triumfowali, mimo iż pierwszą partię przegrali 15:21. O wygranej zadecydował emocjonujący tie-break, wygrany przez Gębalę i Wojciechowskiego 18:16.

Tak zacięte nie było już starcie o turniejowe złoto. Mogący pochwalić się lepszymi warunkami fizycznymi Paliwoda z Gąsiorowskim nie sprostali Pieniążkowi i Strękowi przegrywając 16:21, 18:21. „RKS” popełnił zbyt wiele błędów własnych, aby myśleć o zwycięstwie. „Kamień z napisem love” grał natomiast spokojnie, umiejętnie punktując w ważnych dla spotkania momentach.

Po kilkugodzinnej rywalizacji nadszedł czas na ceremonię dekoracji najlepszych ekip. Turniej nie miał wpisowego, więc tym razem triumfatorzy musieli zadowolić się nagrodami rzeczowymi. Były także puchary i dyplomy oraz zaproszenie na kolejną edycję turnieju siatkówki w jej plażowym wydaniu. A ta już w przyszłe wakacje.

Organizatorem imprezy tradycyjnie był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

{joomplu:54405}{joomplu:54367}{joomplu:54407}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze