othpn 2017

„Zamknięty Krąg” został zwycięzcą tegorocznego Otwartego Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Srebrnego Miasta. W wielkim finale nowi triumfatorzy parkietowych zmagań 1:0 pokonali drużynę „ZGH Bolesław”. Podium uzupełniła ekipa pn. „Leszcze”.

Coroczna rywalizacja o futsalowy prymat w Olkuszu zaczęła się w poprzedni weekend. Do gry przystąpiło 25 zespołów,  więc rundę eliminacyjną rozbito na trzy tury. W niej łącznie rozegrano 33 mecze, w których padły 163 bramki. Awans do fazy finałowej, czyli do najlepszej ósemki turnieju zapewnili sobie zwycięzcy siedmiu grup i jedna drużyna z drugiej pozycji z najlepszym bilansem punktowym i bramkowym. W gronie topowych ekip znalazły się: „MCKS Jutrzenka”, „Rafia Klucze”, „ZGH Bolesław”, „Przebój Wolbrom”, „Banda Świrów”, „Zamknięty Krąg”, „Wiesz Jak?” oraz „Leszcze”.

W niedzielę wszystkie te zespoły między sobą rozstrzygnęły kwestię turniejowego zwycięstwa. Awans z dwóch grup do półfinałów zapewniły sobie cztery zespoły. W walce o wielki finał „ZGH Bolesław” 2:0 pokonał „Leszcze”, natomiast „Zamknięty Krąg” nie dał szans Rafii Klucze wygrywając pewnie 3:0. Zanim doszło do najważniejszego pojedynku imprezy, odbył się finał pocieszenia, czyli mecz o brąz. W nim bramek nie zabrakło, a po końcowej syrenie z wyniku 5:3 i najniższego stopnia podium cieszyli się „Leszcze”. Ostatnie spotkanie dnia było zgoła odmienne niż półfinał. Tutaj o końcowym rezultacie zadecydowało zaledwie jedno trafienie i to z ostatniej minuty. Na listę strzelców wpisał się dobrze znany piłkarskiej publiczności Piotr Kasprzyk i to głównie dzięki niemu „Zamknięty Krąg” odniósł skromną wygraną i jednoczesny sukces w postaci zwycięstwa w całej imprezie. Łącznie w rundzie finałowej rozegrano 16 pojedynków, w których padło 50 goli. Przez cztery dni rywalizacji licznik strzelecki wszystkich zawodników zatrzymał się na 213 bramkach.

Puchary oraz nagrody najlepszym zespołom wręczali Dariusz Murawski – dyrektor MOSiR-u oraz Dariusz Kasprzyk – radny miejski i przewodniczący komisji sportu i kultury fizycznej w olkuskim magistracie. Obok dekoracji zwycięzców, organizatorzy wybrali także Najlepszego Zawodnika – Artur Czech „Leszcze” oraz Najlepszego Bramkarza – Mateusz Nawara „ZGH Bolesław”. Królem Strzelców został natomiast Remigiusz Curyło z „Wiesz Jak?”.

– To była kolejna solidna dawka piłkarskich emocji na naprawdę wysokim poziomie. Z roku na rok OTHPN cieszy się dużym uznaniem w oczach jego uczestników, a drużyny biorące w nim udział naszpikowane są ligowymi zawodnikami. Wielkie gratulacje dla najlepszych ekip za prezentowany poziom i do zobaczenia za rok – mówi Dariusz Murawski.

Fot. MOSiR Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze