orbita rocznik2003

Czy dobra passa rocznika 2003 Orbity Bukowno będzie dobrą wróżbą przed ważnym międzynarodowym turniejem? We wtorek bukowianie pokonali MUKP Dąbrowa Górnicza. Na to zwycięstwo zawodnicy czekali aż 4 lata. Teraz przed nimi najważniejsze tegoroczne wyzwanie – już w piątek podopieczni Adama Boreckiego wyruszają do Salzburga w Austrii na prestiżowy międzynarodowy turniej piłkarski Mozart Trophy.
Mecze z MUKP Dąbrowa Górnicza, są już dla Orbity Bukowno legendą. Przed czterema laty był to rywal absolutnie niedościgniony. Zespoły spotykały się podczas meczów towarzyskich i na turniejach, ale Dąbrowa była zawsze poza zasięgiem Orbity. Działo się tak nawet wtedy, gdy po miesiącach treningów forma Orbity zdecydowanie wzrosła i można było walczyć o dobry wynik. – Graliśmy ze sobą bardzo wiele razy, zawsze przegrywaliśmy. Wyżej, niżej, czasem zupełnie minimalnie, ale jednak. Niektórzy mówili już nawet, że 2003 ma kompleks MUKP, że przegrywamy już przed meczem w szatni. Ale goniliśmy, pracowaliśmy i w końcu się udało – mówi z zadowoleniem prezes Orbity, Jarosław Tomczyk.
Dwie bramki zdobył Tomek Pawłowski, jedną Wiktor Ciosek po kapitalnej akcji Pawłowski – Gałka, raz błąd popełnili sami obrońcy z Dąbrowy. Wynik 4:1 mocno zaskoczył nawet samego rywala. To zdecydowanie poprawiło humory podopiecznym trenera Boreckiego na trzy dni przed wyjazdem na prestiżowy, międzynarodowy turniej do Salzburga o Puchar Mozarta. W Austrii Orbita zmierzy się w grupie z trzema drużynami austriackimi, jedną czeską i jedną niemiecką.

Orbitę będą reprezentować: Patryk Kołodziejczyk, Fabian Waszkiewicz, Wiktor Banek, Wiktor Ciosek, Radosław Dutka, Michał Dziechciowski, Gałka Kacper, Dawid Grandys, Kaleta Filip, Jakub Klimowski, Kamil Molęda, Paweł Paś, Tomasz Pawłowski, Michał Szatan – kapitan drużyny oraz Witold Tomczyk.

Akademia Piłkarska Orbita

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ambroży kleks
ambroży kleks
9 lat temu

😀 😀 😀 😀 😀 dobra wróżba okazała sie złą wróżba bo zajęli 11 miejsce, tylko dlaczego nigdzie sie nie chwalą tym ,,sukcesem”” ?