Dobry Wynik Kraków – Kłos Olkusz 0:3 (19, 13, 18)
Wyjazd do stolicy Małopolski okazał się szczęśliwy dla olkuskich siatkarzy. W meczu z Dobrym Wynikiem wrócili do swojego stylu gry, czyli siatkówki skutecznej i efektownej.

Początkowo łatwo nie było. Gdy na tablicy wyświetlił się wynik 13:13, na zagrywkę wyszedł D. Socha i olkuszanie „odskoczyli” na cztery punkty. Gra się uspokoiła, a w zespole gości świetnie spisywali się w obronie Bartnik z Chachulskim. Trener Roman Socha nie szczędził tez słów uznania dla D. Sochy i Sowickiego.

Druga część spotkania zaczęła się od trzypunktowej przewagi gości. Trudna zagrywka Karkosa zmusiła krakowian do czytelnej gry. Kłos systematycznie powiększał swoją przewagę, a gra była tak samo skuteczna, jak i widowiskowa. W tym secie olkuszanie byli świetni w każdym elemencie. – Zagraliśmy na wysokim poziomie i zwyciężyliśmy w bardzo dobrym stylu – cieszy się trener Roman Socha.

Trzeci set był podobny do pierwszego. Przez długi czas żadna ze stron nie uzyskała wyraźnej przewagi. Miejscowi postawili wszystko na jedna kartę. – Zaczęli grać ryzykownie, byli naprawdę zdeterminowani, ale na szczęście my też. Byłem pełen podziwu dla gospodarzy, że potrafili się podnieść i twardo walczyć o swoje – mówi Roman Socha. Przy stanie 18:18 nastąpił przełom w grze. Krakowscy siatkarze zaczęli się mylić i do końca spotkania punkty zdobywali tylko olkuszanie.

-To był mecz walki, zupełnie w innym wykonaniu niż ostatnio w Olkuszu. Nasi siatkarze zagrali tak, jak oczekiwałem. Mieliśmy fantastyczne przyjecie, zbliżone do ideału. Po prostu powróciliśmy do dyspozycji. Dobry Wynik to zespół, który trudno złamać, chociaż w ubiegłym sezonie też wygraliśmy z nimi 3:0 – tak wyjazd do Krakowa podsumował trener Socha.

Kłos zagrał w składzie: Karkos, D. Socha, Chachulski, Sowicki, Szczepanik, Kotas, Bartnik, Parkitny, Kowalczyk, Stach, Zioło, R. Socha.

W najbliższą sobotę na olkuskiej hali sportowej Kłos podejmie Grunwald Chełmek. Mecz lidera z wiceliderem zapowiada się interesująco. Rozpoczęcie spotkania o godz.  18.00.