nw8

Z okazji pierwszego dnia wiosny na boisku przy Zespole Szkół Nr 3 w Olkuszu spotkali się miłośnicy chodzenia z kijkami. 23 marca odbyła się druga edycja Akademii Nordic Walking. W myśl zasady : „czym skorupka za młodu nasiąknie…” tym razem zaproszone zostały na zajęcia z instruktorem Agatą Wdowik szkoły podstawowe. Wszyscy uczestnicy bardzo chętnie i pilnie się uczyli, bowiem każdy, kto opanował technikę otrzymał certyfikat przygotowany przez  firmę Pablo Sport. Przekonaliśmy się, że  w Nordic Walking nie ma ograniczeń. Mogą go uprawiać zarówno seniorzy jak i dzieci. Wyróżnić należy klasę IV ze Szkoły Podstawowej Nr 5, która dzięki zapałowi i zaangażowaniu – w całości takie certyfikaty otrzymała łącznie z wychowawczynią p. Anną Kasztenną również sympatyczką tej dyscypliny. Najmłodszymi uczestnikami Akademii Nordic Walking byli uczniowie klasy trzeciej ze Szkoły Podstawowej nr 4. W czasie pierwszej i drugiej edycji Akademii Nordic Walking na boisku przy Zespole Szkół Nr 3, zapoznało się z tą dyscypliną ponad 100 osób. Już mamy kolejne zgłoszenia  chętnych na lekcje z instruktorem . Dlatego umawiamy się na trzecią edycję imprezy.

nw9

Z satysfakcją możemy stwierdzić, że każdy, kto uczestniczył w zajęciach organizowanych w ramach Akademii Nordic Walking wie, jak bezpiecznie poruszać się w terenie, jak dobrać sprzęt dla siebie no i co najważniejsze zna prawidłową technikę chodzenia z kijkami.

Szkoda tylko, że Pan Starosta Paweł Piasny, który w tym dniu wręczał w auli Zespołu Szkół Nr 3 nagrody  uczniom ze szkół powiatu olkuskiego nie znalazł (pomimo obietnicy) nawet kilku minut, żeby odwiedzić boisko i zobaczyć  jak działa nasza Akademia Nordic Walking. Czekał  nawet na  Pana Starostę wypisany certyfikat Akademii. Być może ta wizyta uświadomiła by Panu Staroście jak wiele osób, przede wszystkim dzieci i młodzieży  korzystających z boiska na co dzień  zostanie poszkodowanych w przypadku realizacji projektu zabrania Zespołowi Szkół Nr 3 boiska i urządzenia na nim parkingu.

Agata Wdowik ZS nr 3 w Olkuszu

nw12

nw13

nw14

nw15

nw16

nw17

nw 7

nw 18

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze