filip gil 2018 1

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu odnoszą liczne sukcesy na konkursach i olimpiadach przedmiotowych. W dniu 12 maja 2018 uczeń „Mechanika” Filip Gil z 2 e TM zajął III miejsce w Zawodach Robotów Mobilnych JuraBot Krasiejów 2018.

Filip zmierzył się z silną konkurencją, ponieważ podczas zawodów robotów w krasiejowskim Parku Nauki i Rozrywki JuraPark uczestniczyło ponad 100 „najzdolniejszych i najbardziej utalentowanych pasjonatów tej dziedziny z kraju i zagranicy (…) bez ograniczenia wiekowego”.

Trzeba było dokonać nie lada wyczynu , aby samodzielnie skonstruować, zaprogramować i wyćwiczyć robota tak, aby zepchnął swojego przeciwnika za linię ringu. Każda wykonana czynność, jaką wykonał Filip, była na miarę sukcesu a liczyło się wiele czynników, m. in. precyzja konstrukcji, właściwie dobrane moduły sterujące, czujniki i klocki LEGO.

Filip dokonał wielkiej sztuki technicznej, przez którą zdobył prestiżową, trzecią lokatę w turnieju a zaprogramowany przez konstruktora robot , „przeszedł” z sukcesem 8 turniejowych konkurencji: Standard Sumo, MiniSumo, LineFollower Standard, LineFollower Turbo, Lego Sumo, Lego LineFollower, Łaziki marsjańskie oraz FreeStyle.

Kolejne JuraBot z udziałem Filipa odbędą się 19 maja 2018 w Rzeszowie.
Serdeczne gratulacje!

Iwona Rams z ZS Nr 1 w Olkuszu

filip gil 2018 2

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze