zapraszamy do ekonomika

W roku szkolnym 2015/2016 Zespół Szkół nr 3 prowadzi nabór do następujących typów szkół:Technikum nr 3, kształcące w zawodach:Technik ekonomista, Technik obsługi turystycznej, Technik informatyk, Technik organizacji reklamy, Technik handlowiec. III Liceum Ogólnokształcące: Klasa matematyczno-informatyczna, Klasa menedżerska, Klasa pożarniczo-ratownicza, Klasa teatralno-filmowa.

Zespół Szkół nr 3 w Olkuszu to szkoła, która, dbając o wysoki poziom kształcenia, przygotowuje młodzież do dalszej drogi życiowej – kontynuowania nauki na wyższych uczelniach oraz podejmowania pracy zawodowej. Obecnie szkoła kształci młodych ludzi, którzy chcą zdobyć zawód na poziomie technikum, jak i tych, którzy wolą kontynuować edukację w liceum ogólnokształcącym. Wychodząc naprzeciw zmieniającym się oczekiwaniom młodych ludzi, w ostatnich latach szkoła otworzyła nowe kierunki, które od razu zyskały popularność wśród uczniów.

TECHNIK ORGANIZACJI REKLAMY to ciekawy i posiadający dużą przyszłość zawód, łączący wiedzę ekonomiczną, informatyczną i psychologiczną. Tak szeroki zakres wiedzy i umiejętności umożliwia absolwentom pozyskanie ciekawej pracy, jako:

 • specjalista do spraw szeroko pojętej reklamy,
 • grafik komputerowy,
 • specjalista do spraw marketingu i sprzedaży,
 • specjalista do spraw public relations,
 • administrator produkcji filmowej,
 • organizator usług sprzedaży internetowej.

Zajęcia odbywają się w pracowniach informatycznych, wyposażonych w komercyjne oprogramowanie graficzne, pakiet biurowy i program do obsługi sprzedażowej. Wybierając ten kierunek, uczniowie mają możliwość uczestniczenia w wielu wycieczkach zawodoznawczych, m. in. do wytwórni filmowych, agencji reklamowych, drukarni. Młodzież wykazuje się dużą kreatywnością i twórczym myśleniem, przez co osiąga wysokie wyniki nauczania z przedmiotów zawodowych oraz zdobywa cenne nagrody i wyróżnienia w plastycznych konkursach powiatowych.

TECHNIK OBSŁUGI TURYSTYCZNEJ to zawód dla ludzi ciekawych świata, lubiących podróże i kontakty z innymi. Stały wzrost zainteresowania Małopolską ze strony turystów krajowych i zagranicznych, zwiększa zapotrzebowanie na wykwalifikowaną kadrę turystyczną w naszym regionie.
Na zajęciach uczniowie zdobywają wiedzę oraz umiejętności w zakresie:

 • organizowania imprez i wycieczek,
 • obsługi klientów biur podróży,
 • rozliczania imprez i usług turystycznych,
 • udzielania fachowej informacji, także w językach obcych.

Absolwenci tego kierunku kształcenia mogą znaleźć zatrudnienie w biurach podróży, agencjach turystycznych, ośrodkach informacji turystycznej oraz różnych instytucjach i organizacjach związanych z branżą turystyczną.

Ciekawą propozycją szkoły jest kształcenie w zawodzie TECHNIK HANDLOWIEC. Obecnie to jedna z najbardziej poszukiwanych specjalności na rynku pracy. Profesjonalnych handlowców poszukują działy handlowe firm, instytucje promocji i marketingu. Absolwent szkoły będzie mógł także założyć i prowadzić własną firmę. Pozna zasady funkcjonowania rynku, nauczy się określania potrzeb konsumentów, planowania działań promocyjnych, prowadzenia sprzedaży. W specjalistycznych pracowniach, wyposażonych w stanowiska komputerowe, zdobędzie umiejętność obsługi nowoczesnych programów biurowych, sprzedażowo-magazynowych, finansowo-księgowych. Nauczy się również korzystać z różnych źródeł informacji, pozna podstawy prawne prowadzenia działalności handlowej oraz reguły współpracy z kontrahentami.

zapraszamy do ekonomika1

Dla uczniów, którzy chcieliby rozwinąć zainteresowania ratownictwem, poznać podstawy wiedzy pożarniczej i specyfikę pracy strażaka, proponujemy „mundurowy” PROFIL POŻARNICZO-RATOWNICZY w trzyletnim liceum.
Zajęcia tej klasy obejmują część teoretyczną i praktyczną, a młodzież zdobywa wiedzę i umiejętności, poznając:

 • tajniki ludzkiego ciała,
 • zasady udzielania pierwszej pomocy,
 • przepisy przeciwpożarowe,
 • zasady prowadzenia akcji gaśniczych oraz działań ratowniczych.

Szczególny nacisk położono na sprawność fizyczną, oraz umiejętność poruszania się w terenie i zachowania w sytuacjach kryzysowych, poprzez udział młodzieży w obozach szkoleniowych, zajęciach w ośrodkach Ochotniczych Straży Pożarnych i Jednostkach Państwowej Straży Pożarnej.
Kończąc klasę pożarniczo-ratowniczą w naszej szkole, absolwent otrzymuje przygotowanie do podjęcia dalszej nauki w uczelniach pożarniczych, wojskowych lub cywilnych, a także na kierunkach z zakresu ratownictwa medycznego, fizjoterapii, rehabilitacji czy ochrony środowiska.

Dołącz do nas… Uczymy sukcesu!

ZS nr 3 w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze