kgwg

Jak przekonują znawcy – młodość to stan ducha! Seniorzy z Gołaczew udowadniają to na co dzień i od święta – ostatnio… w sobotni wieczór, kiedy w lokalnej remizie OSP obchodzili już siódmy Dzień Seniora.

Zaproszenie pani sołtys Marianny Bijak przyjęła nie tylko liczna grupa mieszkańców wsi, ale także okazałe grono zacnych gości spoza Gołaczew – wśród nich przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, radni i sołtysi sąsiednich miejscowości. Na początek doskonałą zabawę zainicjowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich Gołaczewianki, które pokazały krótki program artystyczny, a następnie odbyła się biesiada, podczas której wspólnym śpiewom i tańcom nie było końca.

kgw g1

– Spotkania z seniorami z naszej wsi z okazji ich święta organizujemy już od 7 lat. To dla nas bardzo ważne, żeby łączyć pokolenia i zapobiegać wykluczeniu społecznemu osób, które z racji wieku zwalniają tempo życia i minimalizują aktywność społeczną. Chcemy, by osoby w każdym wieku czuły się w naszej miejscowości ważne i potrzebne – mówi Monika Krzywańska, radna z Gołaczew, jedna z organizatorek wydarzenia.

kgw g

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze