2014.10.07-szachy zd. 2

Młodzi szachiści UKS „Czarny Koń” Olkusz potwierdzają swoją wysoką formę. Dnia 4 października br. w Katowicach- Podlesiu odbył się XIX Memoriał Szachowy im. Emila Oleja. W grupie wiekowej do 10 lat, w której startowali nasi zawodnicy, zawody te rozegrano na dystansie 7 rund z tempem gry 15 minut na partię dla zawodnika.

 

UKS „Czarny Koń” reprezentowało na tych zawodach dwóch zawodników, Barbara Goraj i Bartłomiej Turski. Zarówno Basia, jak i Bartek nie przegrali żadnej z rozgrywanych partii i w swoich kategoriach zajęli pierwsze miejsca. Basia Goraj była pierwsza w grupie dziewcząt, a Bartek w grupie chłopców.

Olkuszanie ponownie zaprezentowali dużą dojrzałość w rozgrywaniu swoich partii. Udowodnili, że potrafią dobrze oceniać sytuację na szachownicy, zagrać bez kompleksów, technicznie, kombinacyjnie, wykorzystując każdą nadarzającą się okazję do uzyskania przewagi w partii i konsekwentnie tę przewagę realizując. Pokazali tym samym, że są groźnymi przeciwnikami, zawodnikami, z którymi należy się liczyć.

Złote medale zdobyte podczas Memoriału to kolejny już sukces odniesiony przez naszych młodych szachistów w Katowicach, po ich dwóch złotych medalach zdobytych dwa tygodnie wcześniej w Pałacu Młodzieży. Dodatkowo Basia Goraj powtórzyła swój sukces sprzed roku, gdy podczas XVIII Memoriału również zajęła pierwsze miejsce, startując wówczas w grupie wiekowej do lat 8.

2014.10.07-szachy zd. 1

Kolejni zawodnicy UKS „Czarny Koń” brali w tym czasie udział w rozgrywanych w Niepołomicach Mistrzostwach Makroregionalnych Małopolska- Podkarpacie w szachach klasycznych, rozgrywanych w dniach od 29 września do 5 października br. Mistrzostwa te są rozgrywane na dystansie 9 rund i stanowią jednocześnie turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Polski. W mistrzostwach tych w grupie chłopców do lat 13 drugie miejsce zajął Jakub Ochowicz, a trzecie Mateusz Lis. Obydwaj uzyskali awans na Mistrzostwa Polski, a dodatkowo Kuba wypełnił normę na I kategorię szachową.

Ponieważ Basia i Bartek zakwalifikowali się już do przyszłorocznych finałów Mistrzostw Polski, nasza reprezentacja na te mistrzostwa liczy obecnie czterech zawodników. Mamy nadzieję, że wszyscy oni będą godnie reprezentowali nasze miasto i klub na przyszłorocznych Mistrzostwach Polski i swoją dobrą grą niejednokrotnie jeszcze dostarczą powodów do dumy.

Gratulujemy naszym młodym zawodnikom i życzymy im utrzymania prezentowanej obecnie wysokiej formy w kolejnych startach.

UKS „Czarny Koń” Olkusz

2014.10.07-szachy zd. 3

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze