elvis3

„The King’s Friends” to zespół, który powstał w 2001 roku i od tego czasu nieprzerwanie gra koncerty poświęcone pamięci Elvisa Presleya. Formację tworzy grupa przyjaciół i zarazem profesjonalnych muzyków. Setki koncertów i kilka prestiżowych nagród  to najlepsza wizytówka Piotra Skowrońskiego i jego instrumentalistów. Podczas występów „Skowika” i Spółki publiczność jest pewna, że Król nadal żyje!

 

Członkowie zespołu „The King’s Friends” to nie tylko fani Elvisa. Wspomniany już Piotr Skowroński, Sławek Wódka, Witek Mariański, Marcin Guzek i Mariusz Latoszewski, to przede wszystkim pasjonaci muzyki i osoby ponad wszystko kochające Rock’n’Rolla. Stąd ich fascynacja jedną z największych ikon popkultury XX wieku.

Grają od czternastu lat nieustannie zdobywając laury. W 2003 r. zespół został uznany za Najlepszego Sobowtóra Muzycznego w Polsce. Kolejne lata również przyniosły znaczące sukcesy. Trzy razy z rzędu od 2011 do 2013 r. lider zespołu „The King’s Friends” został wybierany Najlepszym Polskim Elvisem. Przed dwoma laty formacja wystąpiła w brytyjskim Blackpool w Finale Mistrzostw Europy, na najlepszego Króla Rock’n’Rolla na Starym Kontynencie. Zespół znalazł się w pierwszej konkursowej siódemce.

elvis1

Artyści występują w Polsce i poza jej granicami m.in. we Francji czy Hiszpanii. Zespół słynie z przedstawienia muzycznego zatytułowanego „One night with Elvis”, które jest starannie przygotowanym występem, pełnym muzyki i wrażeń. Ta propozycja to niepowtarzalna okazja do spotkania z muzyką Króla Elvisa graną w stu procentach na żywo. Wszystko dla uczczenia pamięci wybitnego artysty urodzonego w Tupelo, a później mieszkającego i tworzącego w Memphis.

Ostatnia wizyta „The King’s Friends” w Olkuszu nie była przypadkowa. Muzycy odpowiedzieli na zaproszenie organizatorów 8. koncertu charytatywnego organizowanego przez Zespół Szkół nr 3. To jednak nie był debiut naśladowców Elvisa w naszym mieście, bowiem szerszej publiczności dali się już poznać podczas ubiegłorocznych obchodów Dni Olkusza. Podobnie jak wtedy, także i tym razem w sali widowiskowej olkuskiego MOK-u, dało się wyczuć niesamowitą atmosferę rodem zza Oceanu. Zespół nie zawiódł, przez ponad godzinę grając najlepsze kawałki Elvisa. Do muzyki i słów, w przypadku Króla zawsze dołączał ruch. Piotr „Skowik” Skowroński i jego towarzysze, dbają o każdy szczegół swoich muzycznych przedstawień, udowadniając, że Elvis Presley jest nieśmiertelny.

Muzycy pokazali, że nie obce jest im pomaganie potrzebującym. Nie jest żadną tajemnicą, że rock’n’rollowa formacja z Warszawy, do odległego przecież Olkusza przyjechała bardziej z potrzeby serca niż dla zarobku. To kolejna zaleta tych, którzy świadczą o swoim idolu, czasem nawet mimo woli stając się wzorem do naśladowania dla innych.

Przyjazd zespołu do Olkusza doszedł do skutku również dzięki uprzejmości właścicieli Piwiarni Warka. 

elvis2

Więcej informacji o „The King’s Friends” znajdziecie na: http://www.elvisking.com/ oraz https://www.facebook.com/TheKingsFriends

Czym jest „One night with Elvis”? Przekonajcie się sami! 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
aga
aga
9 lat temu

fajne. warte obejrzenie, szkoda że mnie tam nie było