12 września na olkuskim Rynku odbył się Festyn Ekologiczny, zorganizowany przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Olkuszu. Miał on na celu przybliżenie mieszkańcom kwestii związanych z ochroną środowiska oraz promocję lokalnych specjałów.

W sobotę od godziny 12 centralny punkt olkuskiej starówki zamienił się w swoiste wesołe miasteczko pełne stoisk i atrakcji zabawowych. 
Dużym zainteresowaniem cieszyła ekspozycja promocyjna Miasta i Gminy Olkusz, gdzie można było zapoznać się z bezpłatnymi przewodnikami, mapami i folderami zachęcającymi do odwiedzenia najciekawszych krajobrazowo miejsc i zabytków ziemi olkuskiej.

Wiele atrakcji czekało na pasjonatów lokalnej historii. Mogli oni sobie wybić replikę srebrnej monety zwanej trojakiem, która przed wiekami wykonywana była w olkuskiej mennicy, oraz wziąć udział w konkursie dotyczącym wiedzy na temat historii i zabytków Olkusza. Na zwycięzców czekały nagrody rzeczowe oraz możliwość zwiedzania podziemi pod olkuskim Rynkiem. Obok stoiska UMiG Olkusz odbywały się także zajęcia plastyczne i gry dla dzieci.

Wiele imprez towarzyszących przygotował olkuski MOK. Były to przede wszystkim występy artystyczne solistek: Emilii Prządo, Oliwii Sioły, Barbary Bukład i Justyny Haberki. Na olkuskiej scenie zaprezentowali się także członkowie zespołu „Pomorzany”.

Festyn Ekologiczny zorganizowano w ramach projektu pn. „Porządkowanie gospodarki ściekowej w zlewni Białej Przemszy na terenach gmin Olkusz, Bukowno, Bolesław, Klucze – etap 1″.

 

{joomplu:54822}{joomplu:54820}{joomplu:54808}

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze