Wyjątkową inicjatywą wykazali się organizatorzy sobotniego festynu rekreacyjno – sportowego, który odbył się na boisku przy Gimnazjum nr 2 w Olkuszu. Na uczestników imprezy czekało wiele sportowych atrakcji. Wszystkie koszty sobotniego festynu pokrywali organizatorzy, czyli olkuska Komenda Hufca ZHP, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Gimnazjum nr 2 im. św. Królowej Jadwigi oraz Urząd Miasta i Gminy Olkusz. Uczestnicy imprezy mogli do woli korzystać z przygotowanych przez gospodarzy niespodzianek.
Sobotni festyn otworzyła dyrektor Gimnazjum nr 2 w Olkuszu Anna Gręda i komendant Hufca Olkusz, Arkadiusz Królewicz. Główną atrakcją imprezy był pokaz sztuk walki ju jitsu, który prowadzili uczestnicy Pucharu Polski oraz Mistrzostw Polski w Ju- Jitsu, na co dzień trenujący pod okiem Zbigniewa Białego w klubie sportowym „Samuraj Bukowno”. Najmłodsi bawili się na zjeżdżalni oraz ściance wspinaczkowej, zaś młodzież uczestniczyła w zmaganiach sportowych. Były między innymi: wyścigi w workach, przeciąganie liny, odbicie piłki siatkowej w kole jak również malowanie kredą na betonie. Chętnych do wspólnej zabawy nie brakowało.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty produkcji baniek mydlanych oraz nauka żonglowania. Dzieci chętnie brały udział w zajęciach tj. malowanie buzi czy zabawy z balonami. Ponadto każdy mógł wziąć udział w konkursie plastycznym w ramach kampanii NO PROMIL NO PROBLEM lub w zawodach sportowych, gdzie jedną z konkurencji był slalom w alkogoglach.
– Celem kampanii jest ograniczenie liczby kierowców, którzy decydują się na jazdę będąc pod wpływem alkoholu. Organizatorzy kampanii chcą zmieniać społeczne nastawienie wobec nietrzeźwych kierowców, aby kierowca wzbudzający wątpliwości co do trzeźwości spotkał się ze sprzeciwem otoczenia – mówiła Katarzyna Biały, skarbnik olkuskiego Hufca.
[quote name=”Olek”]Co za osioł pisał ten artykół . Od kiedy stawia sie kropke po dr ? Chyba że w Rzeszowie dostają dodatkowo do tytułu dr kropke 🙂 śmiesz śmiech śmiech.[/quote]
Olek, „artykuł” pisze się przez „u”, a nie przez „ó”. Po skrócie dr mgr mjr nie stawiamy kropki tylko w mianowniku. Ale na przykład pisząc „Słuchaj dr. Wiedzącego” już tak. Można też napisać: „Słuchaj dra Wiedzącego”. Czy Olek „przyzna rację dr. Wiedzącemu?”
super.