sekcja ceramiczna

Zanim rozpocznie się letnia przerwa w nauce szkoły podsumowują 10. miesięcy edukacyjnych i wychowawczych starań swych uczniów oraz pedagogów. Nie inaczej jest w instytucjach kultury, które co prawda nie zaprzestają działalności, zachęcają do zajęć wakacyjnych, ale tak jak i inne placówki pozwalają podopiecznym swych sekcji odpocząć od regularnych prac. W środę 17 czerwca w Miejskim Domu Kultury w Olkuszu odbył się wernisaż wystawy dokonań członków Sekcji Plastycznej i Ceramicznej oraz uroczystość wręczenia im dyplomów.

Wśród powitanych przez dyrektor MOK Grażynę Praszelik-Kocjan gości byli m. in.: przewodniczący Komisji Kultury, Promocji i Ochrony Zabytków Michał Masłowski, prof. Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie dr hab. Marek Pieniążek oraz malarz, grafik, laureat Olkuskiej Nagrody Artystycznej i wieloletni instruktor MOK Jerzy Kantorowicz. Zanim wszystkim obecnym zaprezentowani zostali najmłodsi olkuscy artyści, dyrektor spytała uczestników uroczystości ile ich zdaniem prac jest zgromadzonych wokół. Zadanie okazało się niełatwe, bowiem wystawa, którą od środy można oglądać w holu MDK i kawiarni literackiej liczy… blisko 400 rysunków, obrazów i rzeźb.

instruktorki

Główną częścią spotkania, oprócz otwarcia ww. prezentacji, było wręczenie dyplomów podopiecznym Sekcji Plastycznej i Sekcji Ceramicznej. Dokonały tego instruktorki prowadzące zajęcia z utalentowanymi w sztukach pięknych dziećmi i młodzieżą: Beata Soboń oraz Wioletta Sarota-Stach. Obie serdecznie podziękowały swym uczniom i ich rodzicom za wspólną pracę i gratulowały postępów. Jak zawsze tak i tym razem nie obyło się bez wyrazów wdzięczności okazywanych przez członków sekcji swym opiekunkom oraz zapewnień, że po wakacjach spotkają się ponownie. Po wręczeniu dyplomów i pamiątkowych zdjęciach wszyscy najpierw otoczyli swoje instruktorki, a potem udali się wraz z najbliższymi zwiedzać wystawę.

sekcja plastyczna1

W olkuskim MDK w ciągu minionych 10. miesięcy działało 7 grup Sekcji Plastycznej i 2 grupy Sekcji Ceramicznej. Oprócz zgłębiania arkanów sztuki oraz doskonalenia artystycznego warsztatu podopieczni Beaty Soboń i Wioletty Saroty-Stach uczestniczyli w plenerach i warsztatach, angażowali się m. in. w przygotowania elementów dekoracji Olkuskiej Nocy Teatru, brali też udział w zajęciach oraz konkursach organizowanych przez inne instytucje i organizacje. Choć bez wątpienia zasłużyli na letni odpoczynek, to i tak zapewne pojawią się przynajmniej na części zajęć przygotowanych na nadchodzące wakacje przez Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu.

justyna haberka

Uroczystość uświetnił mini recital podopiecznej Sekcji Wokalnej MOK Justyny Haberki.

Autorzy prac plac plastycznych i ceramicznych zgromadzonych na wystawie w MDK: Amelia Podolska, Kalina Podolska, Mikołaj Turski, Jagoda Turska, Emilia Jezierska, Natalia Piwowarska, Lila Urban, Angelika Szczęsny, Olga Sarota, Róża Solecka, Dominika Kowalska, Ola Osuch, Zuza Micorek, Maja Bochenek, Wiktor Adamski, Magda Kłosińska, Kacper Sosiński, Weronika Borgosz, Krzysztof Kowala, Maja Mączka, Stanisław Mączka, Zuzanna Balsamska, Kinga Cieślik, Julia Karlikowska, Martyna Pasich, Hanna Chmiest, Ada Wiśniewska, Filip Nocoń, Oliwia Ubysz, Patrycja Stach, Amelia Lewowska, Elena Kiełtyka, Sandra Kiełtyka, Wiktoria Bagińska, Amelia Jędrzejek, Róża Stolarczyk, Marta Babiuch, Karolina Kordaszewska, Magdalena Klich, Maria Zimowska, Marcin Zimowski, Barbara Mocio, Maja Wróbel, Ola Cebo, Ola Natkaniec, Emilia Kluczewska, Oliwia Goncerz, Maja Kowalewska, Julia Słaboń, Aleksandra Chmist, Maria Mittmann, Zofia Mittmann, Olaf Walkowiak, Julia Tomsia, Maciej Baran, Małgorzata Klich, Anna Gądek, Julia Nocoń, Natalia Dudek, Radek Wiśniewski, Nikola Tylek, Maria Gądek, Maciej Pietrzyk, Maria Krawczyk, Emilia Goc, Amelia Grzanka, Alicja Żmudzka.

MOK Olkusz

sekcja plastyczna2

uczestnicy uroczystosci

wystawa

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze