othpn 2018 1

KS Olkusz po raz drugi z rzędu został triumfatorem Otwartego Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Srebrnego Miasta, którego organizatorem był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Zwycięzcy imprezy najpierw wygrali swoją grupę eliminacyjną, by później zdominować zmagania w grupie finałowej, jedyną bramkę w decydującej fazie turnieju tracąc podczas półfinałowego starcia z Nankatsu. Obok głównej nagrody, dwóch graczy KS-u odebrało indywidualne wyróżnienia. Kamila Witmajera okrzyknięto najlepszym bramkarzem, natomiast królem strzelców został Mateusz Mrożek.

W turnieju finałowym wystąpiło osiem ekip. W drodze po awans do najlepszej czwórki olkuszanie 3:0 pokonali MKS Skałę oraz 1:0 Vital-Med Jerzmanowice. Zanotowali również bezbramkowy remis z Rafią Klucze. Awans do półfinału KS zapewnił sobie z pierwszego miejsca. Przeciwnikiem obrońców tytułu w drodze po mecz o złoto była najmłodsza drużyna z grona uczestników rundy finałowej – Nankatsu. Młodość nieznacznie przegrała z doświadczeniem (1:2). Tym sposobem KS Olkusz w decydującym pojedynku zmierzył się z Drewnianymi Magikami, natomiast Nankatsu w składzie którego zagrał m.in. Bartłomiej Wdowik – kadrowicz Reprezentacji Polski do lat 17, w „finale pocieszenia” stanęło naprzeciwko Rafii.

Trzecie miejsce ostatecznie zajęli gracze z Klucz, którzy wysoko 5:2 ograli wymęczonych po półfinale zawodników Nankatsu. W finale padły dwie bramki – obie dla graczy KS-u. Łącznie w 16 meczach turnieju głównego padło 50 goli.

Najlepsze ekipy z rąk dyrektora MOSiR-u Dariusza Murawskiego odebrały pamiątkowe puchary i dyplomy. Oczywiście nie zabrakło też zaproszenia na przyszły rok, na kolejną edycję OTHPN.

Klasyfikacja końcowa OTHPN 2018:
1. KS Olkusz
2. Drewniani Magicy
3. Rafia Klucze
4. Nankatsu

Indywidualne wyróżnienia:
Król Strzelców: Mateusz Mrożek (KS Olkusz)
Najlepszy Zawodnik: Jakub Pilch (Nankatsu)
Najlepszy Bramkarz: Kamil Witmajer (KS Olkusz)

othpn 2018

Fot. MOSiR Olkusz

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze