sport szachy

Po raz kolejny Aleksandra Lach – szachistka UKS „Czarny Koń” Olkusz godnie reprezentowała swój klub oraz swoje miasto na Mistrzostwach Polski Juniorów w szachach klasycznych, które odbyły się 16-24.03.2012 roku w Solinie (woj. Podkarpackie).

Siedemnastolatka od początku zdominowała grupę dziewcząt do lat 18 zdobywając złoty medal a tym samym Mistrzostwo Polski. Aleksandra Lach od trzeciej rundy zajęła miejsce na pierwszej szachownicy i do końca turnieju nie pozwoliła się zdetronizować. Jako Mistrzyni Polski i członkini Kadry Polskiej Juniorów będzie reprezentowała nasz kraj na Mistrzostwach Świata i Europy.

Trenerzy bardzo obawiali się startu zawodniczki na MPJ, ponieważ był to jej trzeci bardzo prestiżowy turniej w ciągu miesiąca. Ale Ola pokazała swoją klasę. Mimo wielkiego zmęczenia oraz presji, jaką jest gra z pozycji lidera, nasza szachistka zdobyła złoty medal.

Niestety Ola nie mogła od razu świętować sukcesu i odpocząć choć troszkę od szachów. Dzień po powrocie do Olkusza musiała stanąć do kolejnego pojedynku. Tym razem reprezentowała swoją szkołę (IV LO w Olkuszu) na Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Tu także pokazała swoje ogromne umiejętności wygrywając turniej z kompletem punktów. Gratulujemy!!!

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze