Do 10. kwietnia zespoły rockowe mogą zgłaszać swoją kandydaturę w tegorocznym „Rockowisku”, które odbędzie się 1 maja. Wystarczy wysłać na adres organizatora, czyli olkuskiego MOK-u, próbkę swoich możliwości. „Rockowisko” jest organizowanym od lat przeglądem zespołów wykonujących utwory z tego gatunku muzycznego, w którym wybierany jest zwycięzca, na jakiego czeka nagroda pieniężna i wyjazd do miasta partnerskiego Schwalbach am Taunus.

 – W przeglądzie mogą uczestniczyć zespoły wykonujące każdą odmianę muzyki rockowej. Aby zgłosić swoje uczestnictwo, wystarczy wysłać do nas w formie plików dźwiękowych na cyfrowym nośniku minimum trzy utwory wraz z opisem zespołu oraz programem, przy czym jakość nagrań nie wpływa na wynik kwalifikacji, ale materiał muzyczny powinien być zgodny z brzmieniem koncertowym podczas przesłuchań – informuje Beata Soboń z Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu. Na podstawie nadesłanych materiałów organizatorzy zakwalifikują do przeglądu 10 zespołów, a  jeden z nich wytypuje publiczność za pomocą strony internetowej. Każda z zakwalifikowanych grup zagra półgodzinny koncert 1 maja.

Organizatorzy zapewniają profesjonalne nagłośnienie, zestaw perkusyjny, wzmacniacze gitarowe i basowe, a także statyw pod instrumenty klawiszowe.

Udział w „Rockowisku 2013” jest niepowtarzalną okazją na zaprezentowanie swojej twórczości szerszej publiczności, ale również szansą na zdobycie nagrody, która w tym roku będzie wynosić 2 tysiące złotych. Oprócz tego najlepszy zespół z gminy Olkusz zostanie zaproszony na koncert w mieście partnerskim – Schwalbach am Taunus.

Zgłoszenia należy wysyłać do 10. kwietnia na adres:
Miejski Ośrodek Kultury
ul.Fr. Nullo 29
32-300 Olkusz

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów: 32 6431539 lub 6431120.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze