1

23 stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się ostatni w okresie okołoświątecznym koncert kolęd i pastorałek „Gwiazdo świeć, kolędo leć”. Grali uczniowie, absolwenci i nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Olkuszu.

Koncert stanowił wydarzenie tym ważniejsze, że odbył się u progu jubileuszowego roku – roku pięćdziesięciolecia Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Olkuszu, o czym ze wzruszeniem przypomniała dyrektor Halina Barańska-Flak.

 

2

Gwiazdy świeciły, kolędy i pastorałki leciały, czy raczej ulatywały w formie doskonałej spod palców utalentowanych profesjonalistów, gdyż zarówno dla uczniów, absolwentów, jak i dla nauczycieli PSM muzyka jest w życiu niezwykle ważna, jeśli nie najważniejsza.

3

Widownia była pełna, ale i scena była pełna stanowiąc piękny obraz równie harmonijny, jak oklaskiwane z całych sił utwory.
Oczywiście były bisy i wspólne kolędowanie, „Bóg się rodzi” zabrzmiało potężnie i poruszająco.

4

Oprócz podziękowań za wzruszający wieczór pozostaje nam życzyć Szkole i wszystkim związanym z nią ludziom, aby zawsze im wszystko grało, i w życiu artystycznym, i w życiu osobistym.

MOK Olkusz

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze