1

Kolejna gwiazda odwiedziła Srebrne Miasto – 12 października na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury śpiewał i grał ze swoim zespołem Marcin Styczeń. Projekt „Gwiazdy Srebrnego Miasta” realizowany jest przez MOK w Olkuszu przy wsparciu Romana Piaśnika, Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz.

5

Marcin Styczeń to rodowity olkuszanin, wokalista, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów, dziennikarz i lektor. Ukończył II LO im. Ziemi Olkuskiej i założył swój pierwszy zespół Forte, z którym zdobył wiele nagród na festiwalach piosenki w całej Polsce. Zadebiutował w 1994 roku w plebiscycie młodych talentów Polskiego Radia Katowice „Chcę być gwiazdą”. W 1997 roku przeniósł się do Warszawy.

4

Jak sam o sobie mówi, z wykształcenia jest dziennikarzem, a z wyboru muzykiem. Śpiewa, komponuje i pisze teksty od ponad 20 lat. Koncertuje w kraju i zagranicą. Jego artystyczny dorobek to dziewięć płyt, pięć z nich stworzył wspólnie z poetą, Ernestem Bryllem, z którym współpracuje i przyjaźni się od 2009 roku. Ostatnia płyta, „Lubię gadać z Leonardem” to specyficzne dzieło, zawierające 11 piosenek Leonarda Cohena w wykonaniu i tłumaczeniach Marcina Stycznia. Dotychczas nikt w Polsce nie tłumaczył i nie wykonywał tych utworów.

2

Tego wieczoru w Olkuszu, przywitany w imieniu Dyrektor MOK Beaty Soboń przez Joannę Mączkę, Marcin Styczeń został bardzo serdecznie przyjęty przez publiczność. To było jak powrót na łono rodziny. Sam podziękował za zaproszenie burmistrzowi i dyrekcji MOK.

3

Podczas koncertu było „trochę Stycznia i trochę Cohena”, poza tym mnóstwo ciekawych historyjek i anegdot. Ciepły, niski głos Marcina Stycznia i jego lekko sarkastyczne poczucie humoru zauroczyły nawet tych, którzy nie znali go osobiście.

6

Występ przy pełnej sali okazał się wielkim sukcesem, bisom nie było końca.

MOK Olkusz

7

8

9

10

11

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o