Niedawno poruszyliśmy na naszych łamach problem bezrobocia wśród młodych ludzi i niewielkich możliwości na znalezienie pracy. Jednym ze sposobów zdobycia doświadczenia, nowej wiedzy oraz kompetencji jest wzięcie udziału w projekcie „Absolwent idzie do pracy”, który koordynuje krakowskie Stowarzyszenie Wiosna. Preferowani są absolwenci kierunków humanistycznych, społecznych i ekonomicznych. Na szkolenia, staże i inne formy wsparcia zostanie wybranych 100 absolwentów z 16 powiatów, w tym z powiatu olkuskiego. Warto spróbować swoich szans!

 

– Mając na uwadze trudną sytuację na rynku pracy i brak doświadczenia zawodowego wśród osób posiadających wykształcenie humanistyczne, powstał kompleksowy program wsparcia, który ma za zadanie nieść pomoc nieaktywnym zawodowo absolwentom w uzyskaniu wymaganego doświadczenia, podniesieniu kwalifikacji, zdobyciu wiedzy i umiejętności, a w dalszej perspektywie również znalezieniu pracy – tłumaczy Marzena Rogozik, manager ds. rekrutacji i organizacji stażu w Stowarzyszeniu Wiosna. – Każdy z uczestników może wziąć udział w różnorodnych formach wsparcia. Oprócz doradztwa zawodowego, uczestnicy wezmą udział w szkoleniach z zakresu technik aktywnego poszukiwania pracy, nabywania kompetencji kluczowych oraz w kursach zawodowych, dzięki którym będą mieli możliwość samorozwoju i podniesienia swoich kwalifikacji. Następny krok to odbycie trzymiesięcznego, płatnego stażu w jednej z małopolskich instytucji lub w firmie odpowiadającej profilem umiejętnościom danego absolwenta – wyjaśnia.

Aplikowanie do projektu jest bardzo proste i wszystkie dokumenty można pobrać elektronicznie. Również z domu można wypełnić formularz zgłoszeniowy. Znajdziecie go tutaj: http://www.wiosna.org.pl/main/pl/sec/258.htm

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze