zlot militarny

Po niedawnym desancie amerykańskich żołnierzy na Pustyni Błędowskiej na miłośników militariów czekają kolejne atrakcje. Tym razem już w Olkuszu i Rabsztynie, gdzie odbędzie się I Zlot Militarny organizowany przez Stowarzyszenie „Zamek Rabsztyn”.

W sobotniej imprezie udział weźmie kilkanaście zabytkowych pojazdów wojskowych wraz z ucharakteryzowanymi na żołnierzy różnych narodowości załogami. Oprócz historycznych samochodów mieszkańcy będą także mieli możliwość zapoznać się z działaniem współczesnej mobilnej radiostacji oraz armaty przeciwlotniczej. Pojazdy zaparkują na olkuskim rynku około godz. 11 i zostaną tam przez kolejne dwie godziny. Później wszyscy przeniosą się pod rabsztyńską warownię na główną część zlotu zaplanowaną na godz. 14.00 – 20.00.

Na uczestników wydarzenia w Rabsztynie czekać będą m.in. stoiska promocyjne Klubu Historycznego im. Armii Krajowej w Olkuszu, stowarzyszenia „Po prostu działaj”, Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej koło w Olkuszu, Zespołu Szkół w Olkuszu ZDZ w Katowicach, 34. Śląskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Bytomiu oraz stowarzyszenia Zamek Rabsztyn. Odbędą się: pokazy musztry i pierwszej pomocy przedmedycznej, a także przeróżne gry i zabawy dla najmłodszych i tych nieco starszych. Zlotowi towarzyszą otwarte zawody strzeleckie z broni pneumatycznej o puchar Zamku Rabsztyn przygotowane przez Ligę Obrony Kraju i Klub Strzelecki LOK „Lokus”. Zawody odbędą na strzelnicy przy ul. Szpitalnej 30 w godz. 10.00 – 14.00. Udział we wszystkich imprezach jest bezpłatny. Zlot odbywa się przy wsparciu finansowym Miasta i Gminy Olkusz oraz prywatnych sponsorów. Jednym ze współorganizatorów wydarzenia jest Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu.

– Liczymy, że organizowany po raz pierwszy zlot militarny w Rabsztynie zachęci mieszkańców i turystów do odwiedzenia zamku i będzie służył poznaniu historii, w tym dziejów działań wojennych na ziemi olkuskiej oraz promocji zamku Rabsztyn. Zaprezentujemy też współczesną technikę wojskową – mówi Jacek Sypień, prezes Stowarzyszenia „Zamek Rabsztyn” w Olkuszu.

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
niemarudnik Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
niemarudnik
niemarudnik

Kolejna fajna impreza. Naprawdę dzieje się w tym mieście coś niesamowitego. Cieszy 😆 😆 😆