01

Drugą edycję „Srebrnej Dziesiątki”, czyli olkuskiego biegu ulicznego należy zaliczyć do udanych. Impreza organizacyjnie stała na dobrym poziomie, dopisali też uczestnicy. Wśród mężczyzn wygrał Bartosz Karoń, a w rywalizacji kobiet najlepsza okazała się Kamilia Hayder. W zmaganiach wzięło udział łącznie ponad 300 uczestników.

W sobotę, 16 września po raz drugi w Olkuszu odbyła się „Srebrna Dziesiątka”. Jest to impreza sportowa organizowana przez Klub Biegacza „Olkuszbiega” przy wsparciu władz miasta oraz sponsorów. W tym roku głównym partnerem zawodów była firma KAROLINEX.

sztafeta firmW ubiegłym roku impreza odniosła duży sukces i odbiła się szerokim echem wśród fanów tej formy rekreacji. Organizatorzy uskrzydleni pozytywnymi recenzjami postanowili urozmaicić formułę biegu wprowadzając jego dwa warianty. Uczestnicy mogli wziąć udział w Biegu Głównym, którego trasa liczyła 10 km i składała się z dwóch pętli wokół Olkusza oraz w pięciokilometrowym Biegu Rekreacyjnym ograniczonym do jednej pętli biegnącej ulicami Srebrnego Grodu.

dzieciPodobnie jak przed rokiem, zarówno start jak i meta wyścigu znajdowały się na płycie olkuskiego rynku. W biegu głównym prowadzona była dodatkowa klasyfikacja służb mundurowych. Oprócz głównych zmagań w sobotnie popołudnie obyły się także biegi towarzyszące w ramach II Memoriału Kazimierza Chechelskiego – zmarłego w 2015 roku wybitnego olkuskiego biegacza, trenera i sędziego.

W ramach Biegu Pokoleń do wspólnej rywalizacji stanęły całe rodziny. Dzieci i młodzież mogły też ścigać się na dystansach od 50 m do 1 km. Liczne grono sponsorów imprezy zaprezentowało się w Sztafecie Firm.

10km mPodobnie jak rok temu, w głównych zmaganiach zwycięzcą okazał się Bartosz Karoń z KS Olkusz. Pokonanie 10 -kilometrowej trasy zajęło mu 32 minuty i 41 sekund. Drugi ma mecie zameldował się Tomasz Stachowicz, który także reprezentował barwy olkuskiego zespołu. Trzeci był Kacper Piech.

10km kobietyNajlepsza wśród kobiet Kamilia Hayder uzyskała czas 37 minut 5 sekund. Tuż za nią uplasowała się Janina Malska. Trzecie miejsce zajęła Karolina Kwapisz, na co dzień trenująca w KS Olkusz.

5km mW Biegu Rekreacyjnym na podium znaleźli się kolejno: Karol Grabowski, Michał Chechelski z grupy „Olkuszbiega” oraz Grzegorz Majcherkiewicz.

5km kW rywalizacji kobiet na dystansie 5 km najlepsze okazały się: Anna Brzezinska, Agnieszka Walczak reprezentująca ekipę „Olkuszbiega” oraz Agata Brozek.

Każdy uczestnik, który dobiegł do mety w regulaminowym czasie otrzymał pamiątkowy medal, a najlepsi zawodnicy dostali także puchary i nagrody. Na mecie wszyscy zgodnie podkreślali jednak, że najważniejsze dla nich były: atmosfera, rywalizacja oraz satysfakcja z każdego przebytego kilometra. W czasie imprezy prowadzona była zbiórka pieniędzy oraz kiermasz na rzecz Natalii Mączki – dziewczynki, u której zdiagnozowano ciężkie schorzenia kręgosłupa.

Dzięki sobotnim zawodom płyta olkuskiego rynku po raz kolejny tętniła życiem. Przybyli mieszkańcy mogli też skorzystać z szerokiej oferty gastronomicznej, gdyż jedną z imprez towarzyszących był Olkuski Zlot Food Trucków.

Organizatorem „Srebrnej Dziesiątki” był Klub Biegacza „Olkuszbiega.pl”. Wsparcie organizacyjne zapewnili Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Miejski Ośrodek Kultury. Główny sponsor imprezy to firma KAROLINEX.

{joomplu:71800}{joomplu:71759}{joomplu:71706}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Taka prawda
Taka prawda
6 lat temu

Kogo ja tam na rowerze widzęh jak ten grubas Ćmiel G. potem jechał w bagazniku z kamera i robil ten swoj *ujowy film. Jak reszta jego innych.

.
.
6 lat temu

Bardzo pozytywna impreza. Wyrazy uznania dla wszystkich, którzy mieli dość „pary” , aby przebiec te 5 albo 10 kilometrów. Podziwiam! Gratulacje dla zwycięzców! A po znajomości szczególne gratulacje dla Tomka Stachowicza! Brawo, Tomasz!

Kierowca Odrzutowca
Kierowca Odrzutowca
6 lat temu

Faktycznie – bardzo długie pauzy. Ale spokojnie – są gorsi lektorzy 🙂

IVONA Text-to-Speech
IVONA Text-to-Speech
6 lat temu

Kto zatrudnił mój syntezator do odczytania kwestii lektora??? 😆 😆 😆