turniej trzebinia1

W dniach 23-24 listopada w Trzebini odbył się dwudniowy Międzynarodowy Turniej Szachowy im. Sebastiana Tekielaka w szachach klasycznych, z tempem gry 1h na partię dla każdego zawodnika. Niezawodność, bezkonkurencyjność i bystrość umysłu okazały się dla podopiecznych „Czarnego Konia” Olkusz przymiotami powoli na stałe charakteryzującymi zawodników tego klubu. Można byłoby zadać pytanie: „Czy Czarny Koń naprawdę jest „czarny”? Odpowiedź wydaje się jednoznaczna i nie podlega wątpliwości: Mateusz, Jakub, Dominik, Tomek, Bartek i Basia to zawodnicy, bez których nie byłoby sukcesów, a sukcesy w dużej mierze idą w parze z ciężką pracą wspartą wielogodzinnymi treningami pod czujnym okiem doświadczonych trenerów Pawła i Doroty Czarnotów. Dowodem na ten trud włożony w przygotowanie do turnieju są miejsca zdobyte przez zawodników biorących udział w II Międzynarodowym Turnieju Szachowym w Trzebini. Tomasz Bąchór, Bartłomiej Turski i Barbara Goraj znaleźli się na podium i przyozdobili swoje popiersie złotymi i srebrnymi medalami. Nie obyło się bez pucharów, nagród i oczywiście tradycyjnie pamiątkowych dyplomów. Zawodnicy nie mieli sobie równych i pozostawili przeciwników bez szans. Duży bagaż doświadczeń dla tych młodych uczestników turnieju, okazał się niezawodny, tym bardziej, że Tomek Bąchór odniósł podwójny sukces: zajął I miejsce w kategorii do lat 10 oraz wypełnił normę z III na II kategorię. 

Klasyfikacja chłopców:
I miejsce Tomasz Bąchór
II miejsce Bartłomiej Turski

Klasyfikacja dziewcząt:
II miejsce: Barbara Goraj

Kolejny z zawodników „Czarnego Konia” Olkusz, Dominik Kurek zagościł na turnieju szachowym w Chełmku, walcząc w IV Turnieju Szachowym o Puchar Dyrektora MOKSiR. Turniej został rozegrany na dystansie 7 rund, z tempem gry 15 minut na każdego zawodnika. I tym razem zawodnik „Czarnego Konia” Olkusz nie zawiódł. Zdolność myślenia, opanowanie i wewnętrzny spokój pozwoliły mu odnieść zwycięstwo na innymi uczestnikami turnieju zajmując I miejsce wśród zawodników i zawodniczek do lat 10.

Klasyfikacja chłopców i dziewcząt:
I miejsce Dominik Kurek

Każdy z zawodników klubu szachowego UKS „Czarny Koń” Olkusz z turnieju na turniej, z miesiąca na miesiąc szlifuje i doskonali swoją formę wzbogacając kolekcję krążków z najcenniejszego kruszcu.

Tekst nadesłany przez UKS „Czarny Koń”  Olkusz

turniej trzebinia2

   
                                                                                                                                            

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze