1

W „Mechaniku” zawsze dzieje się coś ciekawego. Tak było i tym razem W dniu 19 czerwca 2017 odbył się II Rajd Jednośladów „Mechanika” uroczyście otwarty przez Dyrektora ZS Nr 1 w Olkuszu Panią Aldonę Nowicką. Cóż to był za wspaniały dzień!
Na ulicach Olkusza, starówce, szkolnych parkingach i placach królowały motocykle, rowery, skutery. Uczestnicy zlotu przejechali w asyście Policji ulicami Srebrnego Grodu. Prezentowali się jak zwykle z klasą i stylem oraz stali się atrakcją dla mieszkańców miasta.

4

Podczas imprezy młodzież „Mechanika” zacieśniała więź ze studentami Akademii Górniczo-Hutniczej Racing Team w Krakowie, którzy prezentowali bolid Formuły Student, który rywalizuje na torach wyścigowych Europy w ramach prestiżowego projektu Formula Student. Innowacyjny bolid wyścigowy był okazją do gorących dyskusji z zakresu motoryzacji, wymiany poglądów i wzbogacenia wiedzy fachowej, na temat np. siłowników pneumatycznych, wagi pojazdu, kompozytów włókna węglowego… .
Nie zabrakło także pokazów i ćwiczeń dotyczących udzielania pierwszej pomocy, które pozwalają nie zapomnieć o ważnych zasadach ratujących życie w wypadkach lokomocyjnych, tym bardziej, że wakacje tuż tuż.

2

Miała też miejsce akcja edukacyjno-prewencyjna Trzeźwość przede wszystkim, podczas której uczestnicy przechodzili po specjalnym torze w narkogoglach i alkogoglach, które symulują skutki zażywania narkotyków, alkoholu i przedawkowania leków. Celem akcji była profilaktyka uzależnień.

3

Podczas testu Stewarda polegającego na przejechaniu określonej trasy samochodem wyposażonym w nieruchomy talerz i umieszczoną w nim piłeczkę tak, aby nie wypadła z talerza, uczniowie ćwiczyli umiejętność płynnej, dynamicznej jazdy, zapobiegającej powstawaniu poślizgu.

5

Organizatorami imprezy były Panie: Edyta Haberka i Małgorzata Żurek przy współudziale Pań: Karoliny Tarkowskiej i Sylwii Zawady oraz Panów: Kazimierza Barana, Tomasza Góreckiego i Mariusza Grewendy.

Iwona Rams z ZS Nr 1 w Olkuszu

6

7

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze