krzeszo

Piłkarska wiosna ruszyła pełną parą. Jak zwykle jako pierwsi na boiska wrócili dorośli zawodnicy, ale z początkiem kwietnia do gry o ligowe punkty przystąpili także młodzi gracze reprezentujący barwy olkuskiego Słowika. Inauguracja wypadła obiecująco.

W sobotę sezon zimowy oficjalnie zamknęli chłopcy z rocznika 2008. 9-latkowie z OKS-u z kompletem zwycięstw i z ledwie jedną straconą bramką na przestrzeni dwóch turniejów – eliminacyjnego i głównego – sięgnęli po Halowe Mistrzostwo Podokręgu Olkusz w kategorii Żaków. Dzień później ta sama drużyna, grając z rywalami o rok od siebie starszymi, zajęła drugie miejsce w Krzeszowicach zapewniając sobie awans do jesiennej imprezy głównej pn. „Futbol bez granic”, gdzie do rywalizacji obok drużyn z całej Polski przystąpią również zagraniczne zespoły.

Sobota była także ważnym dniem dla Młodzików Słowika, którzy jesienią wygrali zmagania w II Lidze i w nagrodę teraz walczą o punkty na wyższym szczeblu. Pierwszy mecz w ramach zaplecza Ligi Małopolskiej dla rocznika 2004 lepiej nie mógł się ułożyć. Olkuszanie wygrali z Wieczystą 3:0. – Umiejętności to jedno, ale wiara w zwycięstwo i serce zostawione na murawie są równie ważne. W tym pojedynku było wszystko więc zdobyliśmy komplet punktów, który wierzę, że jeszcze mocniej natchnie chłopców do wytężonej pracy i gry na pełnych obrotach od pierwszej do ostatniej minuty – mówi trener Rafał Pięta.

W niedzielę rundę wiosenną w II Lidze zainaugurowali ponadto Trampkarze OKS-u, a więc zawodnicy do 15. roku życia. Przeciwnikiem ekipy Pawła Curyło był Sokół Kocmyrzów. Olkuszanie przed upływem pierwszego kwadransa prowadzili już 2:0, a na przerwę zeszli przy wyniku 4:1. Po zmianie stron rywale ruszyli do odrabiania strat i po dwóch golach przewaga „żółto-niebieskich” stopniała do minimum. Ale swój dzień miał Oliwier Gardas. To on rozwiązał worek z bramkami i to on w trudnym dla swoich kolegów momencie wziął ciężar gry na siebie. Mecz zakończył się wynikiem 6:4 dla Słowika.

Dodatkowo w sobotę i w niedzielę reprezentacja OKS-u z rocznika 2007 rywalizowała pod Giewontem. Podopieczni Macieja Mroza w Zakopanem nic wielkiego nie zwojowali, ale grając z czołowymi zespołami w kraju zebrali dużą dawkę doświadczenia, które powinno zaprocentować w następnych tygodniach.

– Przed nami mnóstwo emocji. Właściwie do końca czerwca nie będziemy mieli ani jednego wolnego dnia. W tygodniu zajęcia treningowe, a weekendy zarezerwowane na mecze ligowe, sparingi i udział w turniejach. Nasza piłkarska rodzina stale się powiększa, a my cieszymy się, że w parze za ilością chętnych do gry w piłkę nożną idzie także sportowa jakość – mówi wiceprezes Słowika, Rafał Pięta.

Wiosenne terminarze spotkań, relacje i fotoreportaże z meczów ligowych, a także pozostałe ważne informacje dotyczące OKS-u można znaleźć na stronie internetowej klubu: www.slowikolkusz.futbolowo.pl oraz na facebooku.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Kat1
Kat1
5 lat temu

Rywalizacja w Zakopanem trwała 3 dni , chłopcy 2007 grali na bardzo dobrym poziomie, podium to tylko kwestia czasu.