Ewangelia pod gwiazdami

Prawie setka osób uczestniczyła w projekcji  filmu, który przygotowało dla mieszkańców Klucz Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne i miejscowy Kościół Zielonoświątkowy Zbór „Samarytanin”.
To nie pierwsza inicjatywa ewangelizacyjna podejmowana przez ten Kościół. Spotkania ewangelizacyjne organizowane są co roku. Po raz pierwszy przybrały jednak formę projekcji filmowej.
Zebrani mieli okazję obejrzeć znakomity film „Maria Magdalena”  w reżyserii Charliego Jordana. W tytułową postać wcieliła się Rebecca Ritz. Produkcja to opowieść o życiu Jezusa Chrystusa, widzianym oczami jednej z jego najgorliwszych wyznawczyń – Marii Magdaleny. Bohaterka opowiada swojej przyjaciółce o Zbawicielu, tak jak go zapamiętała. Wspomina o Jego nauce, cudach których dokonywał oraz męce i śmierci na krzyżu.
Inicjatywa stowarzyszenia i zboru spotkała się z bardzo dużym odzewem mieszkańców. Na projekcję filmu, która odbyła się wieczorem, pomiędzy blokami na osiedlu XXX-lecia przychodziły całe rodziny. Widzowie przynosili koce a nawet krzesła.  Bardzo dobry pomysł – ocenia pani Krystyna jedna z mieszkanek osiedla. – W taki wieczór przyjemnie obejrzeć dobry film.
- Nawet bardzo dobry – wtóruje jej sąsiadka – widziałam kilka produkcji nakręconych na podstawie Biblii, ale ten niesie ze sobą naprawdę głębokie przesłanie.
Właśnie na refleksji i zatrzymaniu się na chwilę w codziennej gonitwie, najbardziej zależało organizatorom plenerowej ewangelizacji.  - To doskonała okazja, by pochylić się nad Pismem Świętym i wgłębić się w prawdziwe chrześcijańskie wartości, które pozostają niezmienne, niezależnie od wyznania – podkreśla prezes CHSD, pastor Daniel Wołkiewicz.
Alicja Renkiewicz

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin. font-weight: bold; padding: 10px;
Klauzula informacyjna dot. danych osobowych Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest AB Media Sp. z o.o., Chrzanów, Wł. Sikorskiego 1f 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@abmedia.com.pl 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu korzystania z usługi ”dodaj komentarz” na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. jako usprawiedliwionego interesu administratora 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 2 lat 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!