Prawie setka osób uczestniczyła w projekcji  filmu, który przygotowało dla mieszkańców Klucz Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne i miejscowy Kościół Zielonoświątkowy Zbór „Samarytanin”.
To nie pierwsza inicjatywa ewangelizacyjna podejmowana przez ten Kościół. Spotkania ewangelizacyjne organizowane są co roku. Po raz pierwszy przybrały jednak formę projekcji filmowej.
Zebrani mieli okazję obejrzeć znakomity film „Maria Magdalena”  w reżyserii Charliego Jordana. W tytułową postać wcieliła się Rebecca Ritz. Produkcja to opowieść o życiu Jezusa Chrystusa, widzianym oczami jednej z jego najgorliwszych wyznawczyń – Marii Magdaleny. Bohaterka opowiada swojej przyjaciółce o Zbawicielu, tak jak go zapamiętała. Wspomina o Jego nauce, cudach których dokonywał oraz męce i śmierci na krzyżu.
Inicjatywa stowarzyszenia i zboru spotkała się z bardzo dużym odzewem mieszkańców. Na projekcję filmu, która odbyła się wieczorem, pomiędzy blokami na osiedlu XXX-lecia przychodziły całe rodziny. Widzowie przynosili koce a nawet krzesła.  Bardzo dobry pomysł – ocenia pani Krystyna jedna z mieszkanek osiedla. – W taki wieczór przyjemnie obejrzeć dobry film.
– Nawet bardzo dobry – wtóruje jej sąsiadka – widziałam kilka produkcji nakręconych na podstawie Biblii, ale ten niesie ze sobą naprawdę głębokie przesłanie.
Właśnie na refleksji i zatrzymaniu się na chwilę w codziennej gonitwie, najbardziej zależało organizatorom plenerowej ewangelizacji.  – To doskonała okazja, by pochylić się nad Pismem Świętym i wgłębić się w prawdziwe chrześcijańskie wartości, które pozostają niezmienne, niezależnie od wyznania – podkreśla prezes CHSD, pastor Daniel Wołkiewicz.
Alicja Renkiewicz

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o