Zamkną drogę z Olkusza do Wolbromia

Kierowcy z powiatu olkuskiego muszą się liczyć ze sporymi utrudnieniami w okresie wakacyjnym. W związku z budową ronda na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej z Olkusza do Wolbromia z drogą do Troksa odcinek ten będzie przez niespełna dwa miesiące nieprzejezdny. Zmotoryzowani muszą uzbroić się w cierpliwość i skorzystać z objazdów.

 

Zamknięcie drogi przewidziane jest na 2. lipca o godzinie 9 rano i potrwa planowo do 20. sierpnia. - Dołożymy wszelkich starań, aby maksymalnie skrócić ten termin. Tablice informujące o objazdach są już montowane. Zdajemy sobie sprawę, że jest to duże utrudnienie, ale niestety nie ma innego wyjścia i odcinek ten musi zostać na czas budowy wyłączony z ruchu – informuje kierownik budowy Krzysztof Olszewski z firmy Eurovia Polska S.A.

Jak więc zaplanować sobie podróż? Kierowcy z Olkusza, którzy chcą dojechać do Wolbromia, muszą pojechać drogą wojewódzką 791 do Klucz, tam skręcić na Jaroszowiec, przez który dojadą do Pazurka i tam skręcić w lewo na Wolbrom. Analogicznie będzie wyglądała podróż z Wolbromia do Olkusza. Mieszkańcy Troksa, Braciejówki czy Michałówki, którzy chcą dojechać do Olkusza, mają do wyboru dwie drogi – przez Podlesie dojechać do Pazurka i potem skorzystać ze wspomnianego objazdu, bądź pojechać drugim objazdem, czyli drogą przez Kosmolów. Do Wolbromia kierowcy ze wspomnianych miejscowości dojadą jedynie objazdem przez Podlesie. Jedynym wyjątkiem będą autobusy obsługujące linię BP, czyli z Olkusza przez Rabsztyn, Pazurek, Troks i Braciejówkę. Autobusy będą jeździły po dotychczasowej trasie i pod nadzorem będą przejeżdżać przez plac budowy. Dlatego mieszkańcy tych miejscowości mogą przemyśleć zmianę środka transportu na ten czas.

Pojawiają się wątpliwości, czy przekierowanie ruchu samochodowego, więc również tirów, nie wpłynie źle na stan dróg w miejscowościach, przez które objazd zostanie przeprowadzony. Drogą z Wolbromia do Olkusza przemieszcza się dziennie średnio 11 tysięcy samochodów. - Dokładnie sprawdziliśmy ten odcinek i nie ma na nim ograniczeń w tonażu. Dotychczas mógł się po nim poruszać ciężki tabor, więc nie powinno być kłopotów - komentuje Krzysztof Olszewski.

Rondo, które ma powstać w wakacje, będzie łączyło drogę wojewódzką 783 z Olkusza do Wolbromia ze wschodnią obwodnicą Olkusza przebiegającą przez Zagaje.

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!