Sytuacja w sądownictwie - komentarze parlamentarzystów cd.

temidaW ubiegłym tygodniu opublikowaliśmy opinie posłanek Lidii Gądek i Agnieszki Ścigaj dotyczące obecnej sytuacji w polskim wymiarze sprawiedliwości. Teraz przedstawiamy oficjalne stanowisko w tym samym temacie posła Jacka Osucha.

Jacek Osuch (PiS)jacek osuch

Zdecydowana większość Polaków, niezależnie od przekonań, poglądów politycznych czy miejsca zamieszkania, chce by sądy działały sprawnie i uczciwie. Mamy dość przewlekłości postępowań i niesprawiedliwych wyroków. Mamy dość politycznych sędziów na telefon, bezkarnych przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości, którzy popełniają pospolite przestępstwa. Polacy nie chcą „nadzwyczajnej kasty” pozostającej poza jakąkolwiek kontrolą społeczną. Przekonałem się o tym wielokrotnie, gdy Mieszkańcy ziemi olkuskiej przychodzili do mojego biura z prośbami o pomoc. Zwykli ludzie, którzy walczą o sprawiedliwość są bezradni w starciu z korporacją sędziowską.

Prawo i Sprawiedliwość już w swoim programie wyborczym od początku podkreślało konieczność głębokiej przebudowy wymiaru sprawiedliwości. To Polacy w demokratycznych wyborach zdecydowali, że zaprezentowany kierunek zmian uzyskał tak szerokie poparcie społeczne.

Reforma sądownictwa ma fundamentalne znaczenie dla przywrócenia porządku moralnego w naszym kraju. Chcemy, aby z wymiaru sprawiedliwości odeszli ci sędziowie, którzy odpowiadają za wadliwe orzeczenia. Suweren powinien mieć kontrolę nad działaniami sądów. Totalna opozycja broni starego systemu i nie dostrzega, że sytuacja w sądach była skandaliczna: często karano uczciwych ludzi, a przestępcy mieli się dobrze. Parlamentarzyści totalnej opozycji - także i ci pochodzący z naszego terenu - próbują nieudolnie zbijać kapitał polityczny nawołując do buntu i „spontanicznych protestów”.

Chcę jasno i wyraźnie podkreślić, że rządząca koalicja PO-PSL przez 8 lat pozwalała na haniebne praktyki i krzywdzenie zwykłych obywateli. Z ubolewaniem patrzę na działania totalnej opozycji, która wykorzystując zagraniczne korporacje ordynarnie podburza społeczeństwo i podsyca nienawiść do obozu rządowego.

Dzięki podjętym działaniom przez środowisko Prawa i Sprawiedliwości i Zjednoczonej Prawicy już teraz do budżetu państwa wpływa więcej środków. Ukróciliśmy „karuzele vatowskie” dzięki czemu deficyt jest najmniejszy w historii Polski po 89 roku. Nie robimy tego dla siebie. Nasze reformy mają za zadanie przywrócić wiarę w państwo sprawiedliwe i solidarne. Państwo które będzie chronić uczciwych obywateli, a przestępców ścigać i surowo karać.

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!