Konar na chodniku. Kto go usunie?

 wasze interwencje nowe-Od tygodnia w lasku naprzeciwko bloku nr 7 przy ul. Strzelców Olkuskich leży na chodniku bardzo duży konar, który oderwał się od drzewa i nikogo to nie interesuje – napisał w środę (6.XII) do naszej redakcji mieszkaniec osiedla Pakuska. Kto powinien się tym zająć?

Jak poinformował nas olkuszanin, problem został zgłoszony do administracji osiedla, od której dowiedział się, że tego typu sprawami zajmuje się urząd miasta i gminy.

Niezwłocznie sprawdziliśmy zatem, kto powinien zająć się problemem. - Administracja osiedla przekazała nam zgłoszenie o tym konarze wczoraj. Dziś konar zostanie usunięty. Ostatni przegląd osiedlowych terenów zieleni na terenie osiedla Pakuska odbył się 1 grudnia tego roku. W tym dniu tego konara nie było – taką odpowiedź otrzymaliśmy w czwartek rano (7.XII)od rzecznika prasowego urzędu Michała Latosa.

konar

Magistrat informuje, że interwencje o połamanych gałęziach czy powalonych drzewach można zgłaszać do Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu w Wydziale Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Komunalnymi (tel. 32 626 01 73), w Straży Miejskiej (tel. 32 647 89 00) lub do administracji osiedli, które przekazują wszystkie zgłoszenia do Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu.
W przypadkach wystąpienia bezpośredniego zagrożenia bezpieczeństwa osób i mienia można dzwonić do Państwowej Straży Pożarnej tel. 112 lub 998.

 

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!