Konar na chodniku. Kto go usunie?

 wasze interwencje nowe-Od tygodnia w lasku naprzeciwko bloku nr 7 przy ul. Strzelców Olkuskich leży na chodniku bardzo duży konar, który oderwał się od drzewa i nikogo to nie interesuje – napisał w środę (6.XII) do naszej redakcji mieszkaniec osiedla Pakuska. Kto powinien się tym zająć?

Jak poinformował nas olkuszanin, problem został zgłoszony do administracji osiedla, od której dowiedział się, że tego typu sprawami zajmuje się urząd miasta i gminy.

Niezwłocznie sprawdziliśmy zatem, kto powinien zająć się problemem. - Administracja osiedla przekazała nam zgłoszenie o tym konarze wczoraj. Dziś konar zostanie usunięty. Ostatni przegląd osiedlowych terenów zieleni na terenie osiedla Pakuska odbył się 1 grudnia tego roku. W tym dniu tego konara nie było – taką odpowiedź otrzymaliśmy w czwartek rano (7.XII)od rzecznika prasowego urzędu Michała Latosa.

konar

Magistrat informuje, że interwencje o połamanych gałęziach czy powalonych drzewach można zgłaszać do Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu w Wydziale Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Komunalnymi (tel. 32 626 01 73), w Straży Miejskiej (tel. 32 647 89 00) lub do administracji osiedli, które przekazują wszystkie zgłoszenia do Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu.
W przypadkach wystąpienia bezpośredniego zagrożenia bezpieczeństwa osób i mienia można dzwonić do Państwowej Straży Pożarnej tel. 112 lub 998.

 


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.