Konar na chodniku. Kto go usunie?

 wasze interwencje nowe-Od tygodnia w lasku naprzeciwko bloku nr 7 przy ul. Strzelców Olkuskich leży na chodniku bardzo duży konar, który oderwał się od drzewa i nikogo to nie interesuje – napisał w środę (6.XII) do naszej redakcji mieszkaniec osiedla Pakuska. Kto powinien się tym zająć?

Jak poinformował nas olkuszanin, problem został zgłoszony do administracji osiedla, od której dowiedział się, że tego typu sprawami zajmuje się urząd miasta i gminy.

Niezwłocznie sprawdziliśmy zatem, kto powinien zająć się problemem. - Administracja osiedla przekazała nam zgłoszenie o tym konarze wczoraj. Dziś konar zostanie usunięty. Ostatni przegląd osiedlowych terenów zieleni na terenie osiedla Pakuska odbył się 1 grudnia tego roku. W tym dniu tego konara nie było – taką odpowiedź otrzymaliśmy w czwartek rano (7.XII)od rzecznika prasowego urzędu Michała Latosa.

konar

Magistrat informuje, że interwencje o połamanych gałęziach czy powalonych drzewach można zgłaszać do Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu w Wydziale Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Komunalnymi (tel. 32 626 01 73), w Straży Miejskiej (tel. 32 647 89 00) lub do administracji osiedli, które przekazują wszystkie zgłoszenia do Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu.
W przypadkach wystąpienia bezpośredniego zagrożenia bezpieczeństwa osób i mienia można dzwonić do Państwowej Straży Pożarnej tel. 112 lub 998.

 

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin. font-weight: bold; padding: 10px;
Klauzula informacyjna dot. danych osobowych Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest AB Media Sp. z o.o., Chrzanów, Wł. Sikorskiego 1f 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@abmedia.com.pl 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu korzystania z usługi ”dodaj komentarz” na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. jako usprawiedliwionego interesu administratora 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 2 lat 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!