Pijany kierowca ciągnika

traktor podlesie

Ponad trzy promile alkoholu w organizmie miał kierowca ciągnika rolniczego, który w Podlesiu Rabsztyńskim doprowadził do zderzenia z motorowerzystą.

W poniedziałek 7 sierpnia, około godz. 14:00 oficer dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym. Z relacji zgłaszającego wynikało, że jechał on motorowerem przez Podlesie, a w tym samym czasie kierujący ciągnikiem 63-latek wykonał manewr skrętu w lewo w jedną z posesji, jednocześnie nie ustępując pierwszeństwa przejazdu. W wyniku nieuwagi, kierowca rolniczego ursusa doprowadził do kolizji.

- Dyżurny natychmiast wysłał policyjny patrol i zawiadomił pogotowie. Policjanci zatrzymali kierującego ciągnikiem, wskazanego przez 17-letniego motorowerzystę i świadka zaistniałego zdarzenia. Gdy funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości mężczyzny okazało się, że prowadził on ciągnik mając w organizmie ponad 3,2 promile alkoholu. Kierujący motorowerem był trzeźwy, został zabrany do szpitala z podejrzeniem stłuczenia prawego kolana. 63-latek został doprowadzony do izby wytrzeźwień w Jaworznie – informuje sierż. sztab. Marika Guzik-Gajda z KPP w Olkuszu.

Wkrótce kierowca ciągnika stanie przed sądem. Grozi mu nie tylko kara pozbawienia wolności i nałożenie zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi, ale także wysoka grzywna - przynajmniej 5 tysięcy złotych.

traktor podlesie2

Fot. KPP Olkusz

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!