Rekolekcje w drodze. Jedni już idą, inni się przygotowują

pielgrzymka golrale

We wtorkowe południe przez Olkusz przeszła XXXIV Piesza Pielgrzymka Góralska na Jasną Górę. Pątnicy na szlak ku Częstochowie wyszli przed sześcioma dniami. Do celu dotrą w piątek, 31 lipca. Wśród maszerujących można było spotkać mieszkańców Rabki, Bachledówki i Zakopanego.

W podobną drogę, tyle tylko że dużo krótszą, w niedzielę 9 sierpnia wyjdą także setki olkuszan. Do XXIV Sosnowieckiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę pozostało już tylko kilka dni. To właściwie ostatni moment aby zdecydować się na pięciodniowy marsz. Mimo iż zainteresowanie pielgrzymką z każdym rokiem nieco spada, organizatorzy liczą na duży odzew ze strony wiernych.

- Co prawda na tę chwilę na pielgrzymkę zapisało się niewiele osób, ale to już taka tradycja, że prawdziwe oblężenie przewodnicy poszczególnych grup przeżywają w ostatnim tygodniu poprzedzającym wyjście na pątniczy szlak – mówi ks. Marek Bigaj, dyrektor olkuskiej pielgrzymki. - Czekamy na Was do samego końca, nawet w dniu wymarszu można jeszcze dołączyć do przyjaciół i wspólnym, równym krokiem wyjść na spotkanie Matce – dodaje kapłan.

W tym roku pątników czeka kilka istotnych zmian. Po pierwsze, zmienia się nieco trasa i miejsce noclegów. XXIV Sosnowiecka Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy z rynku w niedzielę 9 sierpnia po Mszy św. odprawionej w Bazylice św. Andrzeja Apostoła. - Dzień wcześniej na szlak wyruszy grupa złota z Jaworzna oraz grupa zielono-czarna z Będzina. Pierwszy wspólny nocleg wszystkich grup będzie w Pilicy, a nie jak dotąd w Ryczowie. Następnie grupy będą wędrować przez Mirów, Złoty Potok, Joachimów a 13 sierpnia, wczesnym popołudniem dotrą na Jasną Górę. Pielgrzymka zakończy się wieczorną Eucharystią na wałach klasztoru Jasnogórskiego – mówi ks. Bigaj.

Dla wszystkich tych, którzy w tym terminie nie będą mogli włączyć się do wędrówki, pozostaje rola „duchowego pielgrzyma”. Przy takim zgłoszeniu do konkretnej grupy pielgrzymkowej w parafii należy podać imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz intencję, która polecana będzie w modlitwie pielgrzymów. Każdy duchowy pątnik wzorem swoich pielgrzymkowych braci otrzyma legitymację i przewodnik. Okazją do pielgrzymowania na Jasną Górę w nieco późniejszym terminie będzie także I Sosnowiecka Pielgrzymka Rowerowa. Te swoiste rekolekcje odbędą się w dniach 24-26 sierpnia.

Więcej informacji na temat pielgrzymki można znaleźć na stronie: http://www.pielgrzymka.olkusz.pl

Poniżej zamieszczamy kontakty telefoniczne do wszystkich przewodników grup i osób funkcyjnych na tegorocznej trasie.

„Biało-czerwona” - ks. Piotr Janiczek   504 755 573
„Biało-niebieska” - ks. Krystian Lubiński   607 807 097
„Biało-zielona” - ks. Andrzej Milej   500 195 833
„Błękitna” - ks. Konrad Mruk   664 198 365
„Biała” - ks. Michał Kocjan   508 807 635
„Fioletowa” - ks. Grzegorz Morawiec   668 759 272
„Zielono-czarna” - ks. Sławomir Woźniak   502 479 607
„Pomarańczowa” - ks. Tobiasz Mazur   668 360 004
„Złota” - ks. Andrzej Krupa   508 643 123
„Żółto-niebieska” - ks. Andrzej Żuławiński   604 446 864
Szef służb porządkowych - ks. Paweł Tracz   509 561 571
Główny kwatermistrz - ks. Waldemar Kuś   725 771 788
Główny ceremoniarz - diakon Paweł Stec   668 354 809
Dyrektor Pielgrzymki - ks. Marek Bigaj   506 021 548


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.