Europejskie Dni Dziedzictwa – dla Niepodległej

edd2018baner15 i 16 września Olkusz po raz kolejny dołączy do obchodzonych w całej Polsce Europejskich Dni Dziedzictwa. W tym roku hasłem przewodnim jest „Niepodległa dla wszystkich” i zgodnie z duchem tego hasła Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu wraz z partnerami zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w zaplanowanych wydarzeniach.

- Ten rok jest wyjątkowy dla wszystkich Polaków i jako miasto z dużym wkładem w dzieło odzyskania niepodległości również chcemy przyłączyć do narodowego świętowania. Europejskie Dni Dziedzictwa są jednym z wielu przedsięwzięć, których zadaniem jest nie tylko przybliżyć historię sprzed stu lat, ale również integrować naszych mieszkańców. Patriotyzm to nie tylko jako oddanie sprawom ojczyzny i szacunek do jej historii oraz tradycji, ale również pielęgnowanie więzi społecznych i poczucia wspólnoty. Dlatego też serdecznie zapraszam mieszkańców Gminy Olkusz do włączenia się w przygotowane dla nich wydarzenia – zachęca Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

W sobotę i niedzielę 15 oraz 16 września odbędą się między innymi spacer historyczny, bieg uliczny III Srebrna Dziesiątka oraz Memoriał im. Kazimierza Chechelskiego, otwarcie wystawy plenerowej „Ojcowie Niepodległości” oraz „Olkusz i ziemia olkuska podczas I wojny światowej w pamiętnikach Jana Jarno cz. III 1918 -20". Zaplanowana jest również wycieczka autokarowa śladami niepodległości, która jest częścią realizowanego przez Gminę Olkusz projektu „Olkusz – przystanek Niepodległość”, dofinansowanego przez Fundację BGK w ramach programu „Na 100 Niepodległa”. Podczas wycieczki jej uczestnicy poznają historię miejsc związanych z odzyskaniem niepodległości oraz otrzymają gadżety i materiały związane z projektem. (Ilość miejsc ograniczona. Zapisy od 10 do 14 września, tel. 32 6421926, e-mail: it.olkusz@msit.malopolska.pl).

W sobotni wieczór na olkuskim rynku Miejski Ośrodek Kultury zaplanował dla mieszkańców interesującą imprezę, podczas której na scenie wystąpi kabaret K2 oraz zespół Chrząszcze.

Organizatorem Europejskich Dni Dziedzictwa w Olkuszu jest Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu.
Partnerzy: Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu, Ochotnicza Straż Pożarna w Olkuszu, Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu, Fundacja Banku BGK, Klub Przewodników „Ilkussia” PTTK Olkusz, KS Olkusz, Instytut Pamięci Narodowej, Centrum Kultury im. Marii Płonowskiej w Bolesławiu.
Szczegółowy program na plakacie.

UMiG Olkusz

edd2018plakat

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin. font-weight: bold; padding: 10px;
Klauzula informacyjna dot. danych osobowych Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest AB Media Sp. z o.o., Chrzanów, Wł. Sikorskiego 1f 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@abmedia.com.pl 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu korzystania z usługi ”dodaj komentarz” na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. jako usprawiedliwionego interesu administratora 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 2 lat 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!