DSCF9765

W niedzielę, 14 października, Fundacja „Skrzydlaty Pies” z Bukowna zaprosiła wszystkich miłośników czworonogów na IV Bukowieński PsieMarsz. W tym roku uczestnicy imprezy udali się ze swoimi pupilami do zakola rzeki Sztoły.

Piękna, słoneczna pogoda sprawiła, że w tegorocznym marszu wzięła udział rekordowa liczba uczestników – nie tylko mieszkańców Bukowna, ale również okolicznych miejscowości. Impreza rozpoczęła się punktualnie o 13.00 na placu przed Miejskim Ośrodkiem Kultury. Stąd wyruszono ulicą Kolejową, przez ulice: 1 Maja, Krótką i Mostową do urokliwego zakątka nad rzeką Sztołą. Tutaj, po krótkiej chwili odpoczynku, odbyła się prezentacja biorących udział w marszu czworonogów, był to również czas na integrację, rozmowy i wspólne robienie zdjęć.

Po powrocie na plac przed MOK odbyło się głosowanie nad wyborem: najoryginalniejszego, najmądrzejszego, najsympatyczniejszego i najpiękniejszego psa PsieMarszu. Wybór nie był łatwy, ponieważ w konkursie wzięło udział aż 50 psów, co – jak się okazało – również było rekordem. Po zliczeniu wszystkich głosów przez specjalnie powołaną do tego celu komisję ogłoszono wyniki i wręczono zasłużone dyplomy i upominki ufundowane przez Fundację Skrzydlaty Pies. Zwieńczeniem imprezy było integracyjne ognisko z pieczonymi kiełbaskami.

DSCF9823

DSCF9969

Przez cały czas trwania akcji można było wesprzeć Fundację Skrzydlaty Pies, przynosząc dary rzeczowe: koce, pledy, legowiska, dobrej jakości karmę, akcesoria dla psów, jak również zostawiając datek w fundacyjnej puszcze. Jak podali organizatorzy, w tym roku zebrano kwotę 733,15 zł. W czasie imprezy można było również skorzystać z porad behawiorysty zwierzęcego – Katarzyny Grzegorczyk oraz zasięgnąć informacji na temat opieki i adopcji psów u wolontariuszy Fundacji „Skrzydlaty Pies”. Warto dodać, że w PsieMarszu wzięły również udział bezdomne psy, którym Fundacja szuka nowych, odpowiedzialnych opiekunów.

Organizatorami IV Bukowieńskiego PsieMarszu była Fundacja „Skrzydlaty Pies” wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Bukownie.

{joomplu:81634}{joomplu:81620}{joomplu:81615}

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments