1

W dniu 9.10 2018 w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu odbyło się spotkanie z poetką i podróżnikiem – panią Kariną Stempel, zorganizowane przez panią Iwonę Rams, w ramach realizacji przez Szkołę Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W spotkaniu uczestniczyła klasa 2 b (27 osób) pod opieką pani Ewy Głąb.

Poetkę serdecznie przywitała v-ce Dyrektor ZS Nr 1 pani Aneta Gut, wręczając bukiet kwiatów.

4

Pani Karina Stempel jest laureatką prestiżowych konkursów poetyckich (m. in. Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Kazimierza Ratonia, Konkurs Dużego Formatu). Świetnie mówi po rumuńsku. Często jeździ do Rumunii, gdzie pracowała wśród tamtejszej Polonii. Jest autorką książek poetyckich m. in. „Noc w Nome”.

2

Spotkanie było bardzo interesujące –miejscami żywiołowe – z licznymi pytaniami zadawanymi przez młodzież i rozmową, a kiedy indziej, jak podczas czytania wierszy przez Panią Karinę, zapadała głęboka cisza.

3

„Moje wiersze są tematyczne. Zawsze piszę o sprawach, które przeżyłam. Aktualnie piszę pracę o Polakach mieszkających w Rumunii (w Bukowinie) i staram się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego język polski tam zanika.(…) W życiu trzeba znać się na wielu rzeczach, to wszystko fajnie pogodzić i z tego czerpać satysfakcję”(…) Żaden tekst nie jest dziełem przypadku. To suma przemyśleń autora. Pomiędzy tekstem a czytelnikiem powstaje więź” -podkreślała Poetka.

5

Pani Karina opowiadała także o swoim warsztacie pracy jako redaktor książek innych autorów. „To trochę tak, jakby się było producentem płyty. Nadaje się ostateczny rys książce tak, aby ona była dobra”.

6

Młodzież podziękowała Poetce głośnymi oklaskami i złożyła najserdeczniejsze życzenia z okazji dnia urodzin, który właśnie wypadł na dzień spotkania w „Mechaniku”.

ZS N1 w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze