sport foto

17. października 2013 r. w kompleksie sportowym „Solne Miasto” w Wieliczce odbyło się Uroczyste Podsumowanie Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży za rok szkolny 2012/2013 połączone z obchodami 60 – lecia SZS. Uroczystość była okazją do wręczenia medali i wyróżnień pedagogom, których wkład w rozwój sportu szkolnego jest znaczący na skalę wojewódzką.

IV Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu, jako jedyne w powiecie olkuskim, zostało uhonorowane nagrodą za wyniki sportowe za ubiegły rok szkolny. W klasyfikacji końcowej szkoła zajęła VII miejsce w województwie małopolskim na 120 szkół sklasyfikowanych w systemie Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży. Podstawą do zakwalifikowania szkoły do systemu współzawodnictwa było zdobycie co najmniej dwóch punktów w zawodach na szczeblu wojewódzkim. Na kilka tysięcy szkół ponadgimnazjalnych w województwie małopolskim tylko 120 z nich zdobyło punkty i zostało sklasyfikowanych w wyżej wymienionym współzawodnictwie. Do sukcesu IV LO w Olkuszu na forum wojewódzkim przyczyniła się praca nauczycieli wychowania fizycznego w składzie: mgr Anna Głąb, mgr Katarzyna Polak, mgr Marcin Bujas, mgr Tomasz Bocianowski, a także  uzdolnionej sportowo młodzieży.

 

Nagrodę dla IV LO w postaci statuetki z soli wręczył Przewodniczący Szkolnego Związku Sportowego w Polsce, Poseł na Sejm RP Pan Wojciech Ziemniak w towarzystwie Przewodniczącego Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego Pana Waldemara Gramka. Statuetkę odebrał dyrektor Piotr Grojec w towarzystwie Katarzyny Polak i Marcina Bujasa.

Wielkie święto sportu szkolnego było również okazją do licznych wystąpień i przemówień. O roli sportu szkolnego w rozwoju każdego młodego człowieka mówił Wicewojewoda Małopolski Pan Andrzej Harężlak. Docenił on wszystkich, którzy hartują ducha i kształtują charaktery młodych ludzi poprzez sport, wychowując ich zgodnie z zasadą fair play.

Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, Starosta Wielicki oraz Burmistrz Wieliczki w asyście prezesów Ziemniaka i Gramka wręczali również wyróżnienia indywidualne. Medal „Za zasługi w rozwoju sportu szkolnego” otrzymali Katarzyna Polak i Marcin Bujas. Podziękowania za pracę na rzecz sportu szkolnego otrzymali  Anna Głąb i Marcin Bujas.

Tekst nadesłany przez IV LO w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze