Jak co roku, uczniowie Gimnazjum nr 1 z Oddziałem Integracyjnym w Olkuszu przyłączają się do kwestowania w ramach akcji charytatywnej WOŚP.
Młodzi wolontariusze chętnie organizują własny sztab w szkole, gdzie mogą wspólnie zbierać pieniądze dla potrzebujących.

13 stycznia 2013 roku uczniowie gimnazjalnej jedynki, tuż po godzinie 7, stawili się w swojej macierzystej Szkole. Wolontariusze otrzymali puszki, do których zbierali pieniądze od mieszkańców Srebrnego Grodu, na ten jakże szczytny cel. Podczas 21. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy młodzież szkolna zbierała środki pieniężne na terenie Gminy Olkusz do godziny 14. W tym roku poza pierwszoklasistami gimnazjalnymi do akcji zostali zaproszeni również ich młodsi koledzy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Olkuszu. Najmłodsi kwestorzy liczyli sobie po 11 lat. Podsumowując, należy zaznaczyć, iż w akcji udział więło 29 wolontariuszy, którzy w niedzielę zebrali prawie 6 000 zł. Najmłodszy z nich, Mikołaj, w swej puszce zgromadził aż 600 zł. Jak widać w Gimnazjum nr 1 pomoc w ramach akcji Owsiaka stała się tradycją, a gimnazjalistów z werwą i zapałem wsparli ich młodsi koledzy, uczniowie olkuskiej „dwójki”.

 

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o