mikoajki_4

Konkurencje sportowe, wspólna zabawa i oczekiwanie na Mikołaja – tak w wielkim skrócie wyglądał zorganizowany już po raz czwarty Mikołajkowy Turniej Integracyjny. Impreza odbyła się 6 grudnia w Gimnazjum nr 1 w Olkuszu. W tegorocznym turnieju wzięło udział 21. uczniów z klas integracyjnych Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Gimnazjum.

Imprezę rozpoczęły gry oraz konkursy, drugą część stanowiły natomiast konkurencje sportowe. Dzieciaki musiały np. dokończyć polskie przysłowia, rozpoznać znane miejsce lub budowlę czy trafnie rzucić woreczkiem do kosza. Cały turniej umilała piękna, świąteczna muzyka. Uczestników odwiedził św. Mikołaj, który wręczył każdemu słodki upominek. Była to doskonała okazja do wspólnej zabawy. Na zakończenie wszyscy pozowali do pamiątkowego zdjęcia.

– Pomysł, aby zorganizować Mikołajkowy Turniej Integracyjny w naszej szkole powstał cztery lata temu. Jesteśmy tzw. nauczycielami mikoajki_3wspomagającymi i postanowiłyśmy stworzyć konkurs, połączony z mikołajkową tradycją. W turnieju biorą udział dzieci z 4, 5 i 6 klasy szkoły podstawowej oraz z gimnazjum. Są to uczniowie z orzeczeniem o upośledzeniu lekkim, umiarkowanym, bądź mający problemy ze sprawnością ruchową. Jest to już czwarta edycja i widzimy, że dzieci są bardzo zadowolone oraz dumne ze swojego udziału w turnieju. Cieszą się i długo wspominają to spotkanie a przede wszystkim z niecierpliwością czekają na kolejne. Przed świętami już wypytują i nie mogą się doczekać następnego turnieju – podkreślają Gabriela Leisner i Marzena Pałka, organizatorki imprezy.

Najważniejsza jest idea, szlachetny cel oraz ogromne zaangażowanie organizatorów Turnieju. To wyjątkowa impreza, podczas której każde dziecko ma możliwość uczestniczenia w konkursach i zawodach sportowych. A co najważniejsze tu nie ma przegranych, są sami wygrani. Świat niepełnosprawnego jest na tyle piękny, na ile ludzie potrafią wykazać dobrą wolę, aby sobie nawzajem pomagać.

Organizatorkami i pomysłodawczyniami imprezy są Marzena Pałka, Gabriela Leisner, Ewa Kwaśniewska oraz Klaudia Guzik – nauczyciele wspomagający z Gimnazjum nr 1 w Olkuszu.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o