judo1

W ostatnią sobotę i niedzielę w hali sportowej przy DK Wolbromiu odbył się IX Międzynarodowy Turniej Judo, w którym wzięła udział wyjątkowo liczna reprezentacja klubów z całej Polski południowej oraz z zagranicy. Turniej, organizowany siłami bardzo mocno zaangażowanych wolontariuszy – działaczy uczniowskiego klubu, jest największą cykliczną tej rangi lokalną imprezą sportową.

W ciągu dwóch dni zawodów w Wolbromiu rozegrano ważne w kalendarzu federacji judo zawody: Otwarte Mistrzostwa Województwa Małopolskiego Juniorów i Juniorów Młodszych, Turniej Rankingowy Młodzików, a także Międzynarodowy Turniej Dzieci w Judo o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom. Na trzech matach równocześnie przez wiele godzin trwały zmagania reprezentacji 19 liczących się w japońskim sporcie klubów polskich oraz drużyn z Czech, Rumunii, Słowacji i Węgier. Przybyli na zawody goście podkreślali wysoki poziom zawodów. Tradycyjnie znakomity wynik osiągnęli gospodarze, którzy zdominowali podium w większości kategorii i zwyciężyli drużynowo. 

Międzynarodowe zawody w judo są świetną okazją do wymiany doświadczeń zawodniczych i trenerskich. Szczególnie sympatyczne są wzajemne relacje sportowe wolbromskiego klubu z reprezentantami z węgierskiego Domaszku – partnerskiego miasta Wolbromia, a także czeskiego Cieszyna, którzy od lat uczestniczą w wolbromskim turnieju.

Jak podkreślają działacze klubowi, UKS Judo Wolbrom jest jedynym dużym klubem sportowym w gminie działającym całkowicie na bazie lokalnej i posiadającym poważny dorobek. Od 1998 r., kiedy klub powstał z inicjatywy trenera Czesława Łaksy, trenują w nim kolejne pokolenia dzieci i młodzieży z okolicy. – Jest to klub, któremu warto i trzeba pomagać, bo wnosi wielki wkład w rozwój i wychowanie młodych ludzi, dając najbardziej uzdolnionym  możliwość rozwoju sportowego na poziomie mistrzowskim, ale także doskonałe warunki do pożytecznego spędzania wolnego czasu dla pozostałej ogromnej rzeszy miłośników ruchu i sportowej pasji  – tłumaczą wolontariusze. Ich pogląd zdaje się podzielać burmistrz Adam Zielnik, który podczas otwarcia zawodów obiecywał, że przy wsparciu gminy przyszłoroczna, jubileuszowa edycja zawodów odbędzie się w jeszcze lepszych warunkach, ponieważ w ciągu najbliższego roku planowany jest zakup nowych mat tatami do treningów i startów turniejowych (znaczna część starych służy klubowi od początku jego istnienia) oraz modernizacja hali sportowej przy Leśnej 2, będącej w wyłącznej dyspozycji UKS Judo Wolbrom.  

Szczegółowe wyniki wszystkich turniejów oraz poszczególnych zawodników dostępne są na http://live.judowolbrom.pl

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze