juliada2015

Każdego roku w miesiącu lipcu miasto Kraków organizuje Juliadę, imprezę sportowo- rekreacyjną dedykowaną dzieciom i młodzieży (nazwa pochodzi od łacińskiej nazwy miesiąca lipca, w którym odbywa się Juliada). W ramach Juliady organizowane są zawody w wielu różnych dyscyplinach sportowych, w tym również corocznie odbywa się turniej szachowy.

Tegoroczny turniej szachowy Juliada 2015 odbył się w piątek, 24 lipca br. i jak zwykle cieszył się dużym zainteresowaniem wśród młodych szachistów. UKS „Czarny Koń” Olkusz reprezentowało na tegorocznej Juliadzie czterech zawodników: Barbara Goraj, Bartłomiej Goraj, Bartłomiej Turski i Tomasz Bąchór.

W najmłodszej grupie (Grupa A) rewelacyjnie spisał się Bartłomiej Goraj, który pokonał wszystkich swoich przeciwników i zajął pierwsze miejsce. Sukces Bartka jest tym bardziej wart podkreślenia, że startował na Juliadzie po raz pierwszy, zdobywając od razu złoty medal.

W Grupie B startowało trzech olkuskich zawodników: Barbara Goraj, Bartłomiej Turski i Tomasz Bąchór. Ostatecznie po zaciętej walce złoty medal zdobył Bartłomiej Turski, a Tomasz Bąchór był trzeci. Jako trzecia wśród dziewcząt została również sklasyfikowana Barbara Goraj.

Gratulujemy naszym zawodnikom i życzymy im kolejnych udanych startów!

UKS Czarny Koń Olkusz

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze