Olkuszanin Bartłomiej Turski zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Polski juniorów w szachach do lat 8, które odbyły się w miniony weekend w Poroninie. Oprócz medalisty, UKS „Czarny Koń” Olkusz był reprezentowany na mistrzostwach również przez Barbarę Goraj.

Jak mówią opiekunowie Bartka, rozstawiany z 66. numerem startowym zawodnik nie należał do grona faworytów, a w brawurowy sposób pokonał swoich rywali, stając ostatecznie na podium. Już pierwszego dnia wygrał trzy partie, a przeciwnikowi uległ tylko raz. Prawdziwy popis szachowy w jego wykonaniu nastąpił w kolejnych dniach zawodów i żadne taktyki rywali nie dały im przewagi. Bartek wygrał kolejne partie, by w końcu zasiąść w dziewiątej rundzie na jednej szachownicy i zawalczyć o tytuł Mistrza Polski. W ostatecznym rozrachunku w ręce olkuszanina powędrował brąz. Oprócz pucharu i medalu Bartek zdobył normę na III kategorię szachową oraz uzyskał awans do przyszłorocznych Mistrzostw Polski juniorów do lat 10.

Jego klubowa koleżanka Barbara Goraj na 47 zawodniczek zajęła 10. lokatę i zdobyła normę na III  kategorię szachową.

– Bardzo się cieszymy z tak dobrego wyniku i oczywiście gratulujemy naszym wychowankom, życząc im kolejnych sukcesów – podkreśla Waldemar Czarnota, prezes UKS „Czarny Koń” Olkusz, który wraz z Dorotą i Pawłem Czarnotami przyczynił się do tego sukcesu na skalę całej Polski.