sport-siatka

Kolejny sukces mogą zapisać na swoje konto siatkarze zespołu UKS „Trójka” reprezentującego Gminę Olkusz w rozgrywkach Jurajskiej Ligi Siatkówki. Po niedawnym pokonaniu w derbach Olkusza przedstawicieli Gminy Klucze, 16 grudnia rozprawili się na wyjeździe z dotychczasowym liderem klasyfikacji generalnej- Pilicą. Olkuszanie okazali się lepsi zarówno w kategoriach dziewcząt, chłopców jak i samorządowców.

Swoje spotkanie świetnie zaczęły dziewczęta z Olkusza łatwo zwyciężając w pierwszym secie. Druga partia niespodziewanie należała jednak do siatkarek z Pilicy. W tie- breaku gimnazjalistki z „Trójki” nie dały sobie wydrzeć zwycięstwa i wygrały całe spotkanie 2:1 (13, -20, 8).

Zdziesiątkowani kontuzjami chłopcy z Olkusza słabo rozpoczęli swój  mecz, w wyniku czego przez większość pierwszego seta musieli odrabiać straty do rywala. W końcówce to jednak to olkuszanie okazali się lepsi wygrywając pierwszą partię 26:24. Podobnie rzecz miała się w drugiej odsłonie meczu, kiedy więcej zimnej krwi zachowali siatkarze „Trójki” zwyciężając 28:26. Komplet zwycięstw olkuszan uzupełnili samorządowcy, którzy swój mecz wygrali 2:0 (22, 16).

Całe spotkanie świetnie podsumował Grzegorz Starosta. Prezes UKS „Trójka” i jednocześnie szkoleniowiec dziewcząt z tego zespołu sparafrazował słowa Juliusza Cezara mówiąc: „Przybyliśmy, zagraliśmy, zwyciężyliśmy”.