spr logo

SPR Olkusz – Polska (Reprezentacja Juniorek) 35:23 (15:9)

Po kryzysie formy nie ma już żadnego śladu. SPR w dwóch ostatnich ligowych spotkaniach zdobył komplet czterech punktów, a przecież rywali miał wymagających. „Srebrne Lwice” kontynuują swój dumny marsz. Tym razem we własnej hali, w pojedynku sparingowym nie dały szans Młodzieżowej Reprezentacji Polski. Młode szczypiornistki występujące z orzełkiem na piersi były momentami bezradne.

Mecz doszedł do skutku, bowiem kadra juniorek w Gliwicach odbywa zgrupowanie. Propozycji test-meczu „biało – czerwone” miały sporo, ale ostatecznie wybrały Olkusz. Mimo nietypowego dnia (poniedziałek) publiczność dopisała i już po raz kolejny kibice do domów mogli wracać usatysfakcjonowani. Olkuszanki prowadziły od pierwszej do ostatniej minuty. Tylko raz i to w dodatku w pierwszych minutach obowiązywał remis 4:4. Z każdą kolejną akcją przewaga zespołu Dariusza Olszewskiego wzrastała i końcowym rozrachunku wyniosła dwanaście trafień. Aż osiem bramek rzuciła Monika Pastwa. Gorsze od swojej koleżanki nie chciały być Paula Przytuła, Agata Basiak i Paulina Leszczyńska, które bramkarkę młodych Polek pokonywały po sześć razy. Jednak w meczu o stawkę, tytuł MVP spotkania i tak pewnie trafiłby do Romany Fornalik, która na swoim koncie zapisała aż dziesięć trafień. Kadrowiczki goli zdobyłyby więcej, gdyby nie wyborna dyspozycja w bramce Kingi Baryłki. „Kinia” może pochwalić się 69 % skutecznością interwencji.  Nie tylko olkuska bramkarka, ale cały zespół „Lwic” może chodzić z wysoko podniesionymi głowami, bo zwycięstwo nad Reprezentacją – młodzieżową, czy jaka by ona nie była – pozwala uwierzyć we własne umiejętności. – Obyśmy szczęśliwi i uśmiechnięci chodzili do samego końca. Najważniejsze mecze tego sezonu jeszcze przed nami – przyznaje opiekun SPR-u, Dariusz Olszewski. – Zwycięstwo nad kadrą juniorek jest prestiżowe, choć nawet najlepszy sparing nie jest w stanie oddać atmosfery prawdziwego meczu. Nie możemy wyciągać daleko idących wniosków – dodaje trener.

SPR Olkusz – Polska (Reprezentacja Juniorek) 35:23 (15:9)

SPR Olkusz: Baryłka, Knapik, Gil – Kantor, Giera (1), Tarnowska (1), Pastwa (8), Przytuła (6), Kompała, Leszczyńska (6), Karwacka (3), Wcześniak (4), Basiak (6), Sudrawska.

Polska: Sielicka, Borkowska – Gutkowska (2), Cempa, Stasiak (2), Koprowska (1), Noga, Fornalik (10), Nowak (4), Kłos, Staniczek, Charzyńska, Damaziak (2), Łukowska (1), Ziemienowicz, Fijałkowska (1).

Sędziowali: Aleksandra Wojdyła i Leszek Litarski (Olkusz)
Kary: 8 minut – 14 minut
Widzów: 200.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze