DSC0266

Interwencje dotyczące dróg to jeden z najczęściej zgłaszanych tematów przez naszych Czytelników. Tym razem chodzi o trakt prowadzący z Bukowna do Jaworzna.

– Ul. Bukowska jest w fatalnym stanie technicznym. Czy nowy starosta może ma jakieś plany związane z remontami dróg? Wypada się interesować też drogami na peryferiach powiatu, a nie tylko w mieście – z taką interwencją zwrócił się naszej redakcji jeden z Czytelników.

Wspomnianym traktem administruje powiat. Z pytaniami dotyczącymi remontowych planów zwróciliśmy się do starosty. Okazuje się, że zwolennicy kompleksowej modernizacji muszą uzbroić się w cierpliwość. – Znany mi jest stan drogi powiatowej Bukowno Jaworzno, dlatego też już w czerwcu br. Zarząd Drogowy w Olkuszu rozpoczął remonty cząstkowe nawierzchni jezdni tej drogi powiatowej. Z uwagi na znaczne zaangażowanie środków budżetowych w realizację inwestycji z dofinansowaniem z Funduszu Dróg Samorządowych nie mogę w tej chwili zadeklarować, że droga ta będzie kompleksowo przebudowana. Nie wykluczam jednak tego, że w kolejnych możliwych naborach powiat olkuski złoży wniosek o dofinansowanie do przebudowy tej drogi powiatowej. Uzależnione jest to jednak od zakończenia i rozliczenia inwestycji realizowanych aktualnie – odpowiada starosta olkuski Bogumił Sobczyk.

 DSC0260

Kierowcy na razie mogą liczyć na doraźne „łatanie dziur”. – Zapewniam również użytkowników tej drogi powiatowej, że będzie ona na bieżąco kontrolowana przez pracowników Zarządu Drogowego w Olkuszu i w razie pojawienia się ubytków w nawierzchni, które mogłyby zagrażać bezpieczeństwu, będą przeprowadzane dodatkowe remonty cząstkowe – dodaje starosta Sobczyk.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kolo
kolo
4 lat temu

No niestety, droga powiatowa 1061K nie otrzymała wsparcia z FDS na remont.. Jesteśmy w czarnej d.. ziurze..

kolo
kolo
4 lat temu

Chociaż cokolwiek.. bo po tych wertepach, zwłaszcza już w pobliżu granicy z Jaworznem jazda nie należy do przyjemnych.. A po oddaniu do użytkowania wiaduktu nad torami ruch może się tam nasilić. Oczywiście dojazd nad zalew Sosina też będzie wtedy „normalny”..