sop olkusz rynek

Ogłoszenie UMiG Olkusz
Od wtorku 16 lipca na Rynku w Olkuszu zacznie obowiązywać tzw. Strefa Ograniczonego Postoju – rozwiązanie mające na celu usprawnienie dostępu zmotoryzowanych mieszkańców i gości do obiektów zlokalizowanych w ścisłym centrum Srebrnego Miasta. Od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 17:00 każdy będzie mógł skorzystać z dwóch postojów do 90 minut.

W soboty ograniczenie będzie obowiązywało w godzinach od 8:00 do 14:00. Strefa Ograniczonego Postoju nie będzie obowiązywała w niedziele i święta.

– Mieszkańcy oraz goście przyjeżdżający samochodami na olkuski rynek często mieli duże problemy ze znalezieniem wolnego miejsca postojowego. Wprowadzeniem Strefy Ograniczonego Postoju zwiększamy dostępność instytucji i lokali zlokalizowanych wokół rynku. Parkowanie pozostanie bezpłatne, ale znikną pojazdy, które parkowały tu od rana do wieczora, właściwie na cały dzień blokując miejsca parkingowe – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.

Strefa Ograniczonego Postoju będzie obowiązywała w obrębie olkuskiego Rynku, bez ulic dojazdowych. By legalnie parkować na jej obszarze, konieczne będzie pobranie biletu z jednego z dwóch biletomatów zlokalizowanych na północnej i wschodniej pierzei rynku. Niezbędne będzie podanie numeru rejestracyjnego pojazdu, wydrukowanie biletu oraz umieszczenie go w widocznym miejscu – najlepiej za przednią szybą. Od poniedziałku do piątku Strefa Ograniczonego Postoju będzie obowiązywała w godzinach od 8:00 do 17:00. Na jej obszarze ten sam pojazd będzie mógł zaparkować dwa razy po 90 minut – pierwszy raz do godziny 12:00 i drugi raz po godzinie 12:00.

W ten sposób pomyślano przede wszystkim o osobach, które z różnych powodów potrzebują wrócić na olkuski Rynek, np. do Urzędu lub banku, by uzupełnić brakującą dokumentację, czy napić się kawy w jednym z lokali w centrum miasta. Jeden bilet przysługuje od 8 rano do południa, a drugi po południu do godziny 17:00. W sobotę – w godzinach obowiązywania Strefy Ograniczonego Postoju – możliwe będzie pobranie jednego biletu. W niedziele i święta Strefa Ograniczonego Postoju nie będzie obowiązywać.

Przewidziano również wydanie szczególnych upoważnień dopuszczających postój pojazdu bez ograniczeń czasowych. Mowa przede wszystkim o pojazdach pracowników budowy czy innych służb, których obecność na Rynku jest niezbędna do realizacji zleconych zadań.

Równolegle z wprowadzeniem Strefy Ograniczonego Postoju, która zwiększy rotację pojazdów na Rynku, z możliwości parkowania zostanie wyłączony wewnętrzny pas po wschodniej stronie – przy szachownicy i fontannach.

– Ubytek tych kilku miejsc parkingowych, przy jednoczesnym zwiększeniu dostępności pozostałych, nie powinien być dla nikogo uciążliwy, a znacznie poprawi atrakcyjność strefy rekreacyjnej, z której chętnie korzystają najmłodsi mieszkańcy Srebrnego Miasta – dodaje włodarz Olkusza.

W godzinach pracy Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu parking za budynkiem magistratu będzie dostępny wyłącznie dla pracowników, których obowiązki służbowe wiążą się z koniecznością wykorzystania samochodu prywatnego. W pozostałym czasie parking ten pozostanie ogólnodostępny.

Za przestrzeganie zasad działania Strefy Ograniczonego Postoju odpowiadać będzie Straż Miejska, która pod numerem telefonu 32 626 01 40 udzieli dodatkowych informacji.

Niezastosowanie się do ograniczeń Strefy Ograniczonego Postoju będzie wiązało się z karą w wysokości nawet 100 złotych.

UMiG Olkusz

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Rrr
Rrr
4 lat temu

[quote name=”Olkuszanin6″]Byłem wczoraj na rynku i ………….. ile nagle wolnych miejsc parkingowych.[/quote]

No proszę – czyli takie rozwiązanie skutkuje.
A skoro przynosi takie efekty to można już myśleć gdzie jeszcze można by takie rozwiązanie wprowadzić.
Może w okolicach poprzedniej siedziby ING ????
Ten kto to rozwiązanie tam wprowadzi będzie chwalony pod niebiosa.
I miasto bardzo zyska.

Olkuszanin6
Olkuszanin6
4 lat temu

Byłem wczoraj na rynku i ………….. ile nagle wolnych miejsc parkingowych.

Olkuszanin6
Olkuszanin6
4 lat temu

[quote name=”lulek”][quote name=”Olkuszanin6″]I super. W końcu panie i panowie z urzędu skarbowego przestaną parkować swoje samochody na terenie rynku w godzinach pracy blokując miejca parkingowe po 8 godzin dziennie.[/quote]
Wyżej wymienieni maja swój parking za budynkiem US.[/quote]
Tak? A mój znajomy ma zdjęcia (które widziałem) samochodów pań z referatu spraw wierzycielski jak mieły zaparkowane tam samochody. Parkowali też panowie poborcy.

Lineker
Lineker
4 lat temu

Przepis przepisem a życie życiem – papier ma to do siebie, że przyjmuje wszystko. Pytanie na ile egzekwowanie bedzie skuteczne – patrz choćby na toczącą się na łamach PO Sławkowska story 🙂

lulek
lulek
4 lat temu

[quote name=”Olkuszanin6″]I super. W końcu panie i panowie z urzędu skarbowego przestaną parkować swoje samochody na terenie rynku w godzinach pracy blokując miejca parkingowe po 8 godzin dziennie.[/quote]
Wyżej wymienieni maja swój parking za budynkiem US.

Olkuszanin6
Olkuszanin6
4 lat temu

I super. W końcu panie i panowie z urzędu skarbowego przestaną parkować swoje samochody na terenie rynku w godzinach pracy blokując miejca parkingowe po 8 godzin dziennie.