szymon kowalski

W zgiełku życia często zapominamy o tym, że warto na chwilę się zatrzymać i zwrócić uwagę na to, co nas, jako ludzi, uszlachetnia. Z bogatej oferty kulturowej warto wybrać dla siebie muzykę klasyczną. Okazja będzie już 7 marca podczas Koncertu Fortepianowego Szymona Kowalskiego, który odbędzie się w olkuskim MOK-u.

 

Repertuar przygotowany przez tego zdolnego muzyka powinien zaspokoić wszystkie gusty –  bardziej wymagających wielbicieli klasyki, jak również osób mniej zaznajomionych z tym gatunkiem. Paderewski, Szymanowska, Mozart, Schubert i Chopin – utwory tych wybitnych kompozytorów zaprezentuje zaproszony artysta.

– Muzyka klasyczna to lustrzane odbicie tradycji i kultury całego świata, to bogactwo doświadczeń, odkryć i przemyśleń całych pokoleń twórców ostatnich kilkuset lat. Wreszcie, muzyka klasyczna to drzwi do wewnętrznego świata wybitnych jednostek, ale także do wewnętrznych przeżyć każdego z nas – uważa muzyk Szymon Kowalski, który wkrótce odwiedzi nasze miasto. – Ten typ muzyki podąża w przeciwnym kierunku niż czasy, w których przyszło nam żyć: sprzyja zatrzymaniu się, refleksji, zamyśleniu. Muzyka klasyczna podąża swoimi drogami, cechuje się swoim rytmem – dodaje.

Jak zauważa artysta, muzyka klasyczna, wbrew powszechnym opiniom, jest dla każdego z nas. Trzeba tylko pozwolić sobie odkryć, jak wiele ma do zaoferowania. – Tych wszystkich, którzy już dziś żywią się owocami ze skarbnicy muzyki klasycznej, jak i tych, którzy chcieliby spróbować jak ona smakuje w wydaniu na żywo, zapraszam serdecznie na mój recital fortepianowy w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu. Do zobaczenia! – zachęca Szymon Kowalski.

Koncert odbędzie się 7 marca 2014 r. godz. 17:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu (ul. Fr. Nullo 29). Cena biletu: 5 zł.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o